KVALIFIKACIJE EP 2016

Objavljeno 15. november 2014 00.47 | Posodobljeno 15. november 2014 00.47 | Piše: STA, S. U.

Na sporedu so bile tekme v kvalifikacijskih skupinah D, F in I.

Slovenski nogometaši bodo zadnjo kvalifikacijsko tekmo letos odigrali v soboto, ko bodo gostovali na slovitem Wembleyju, nekaj reprezentanc pa je svoje obveznosti 4. kroga kvalifikacij za EP 2016 opravilo že danes. Portugalci so tesno premagali Armenijo, Nemci brez težav Gibraltar, Ferski otoki pa so presenetili Grčijo v gosteh.

Maloney odločil otoški derbi

Danes so bile na sporedu tekme v skupinah D, F in I. Gruzijci so bili na domačem terenu nemočni proti Poljakom, ki v tem ciklu še ne poznajo poraza, dosegli so tretjo zmago. Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Mila in Arkadiusz Milik so v drugem delu napolnili gruzijsko mrežo.

V drugi tekmi te skupine so se svetovni prvaki Nemci pomerili z Gibraltarjem, kakšnih posebnih težav pa niso imeli, Thomas Müller je dvakrat zadel že v prvem delu, za 3 : 0 ob polčasu je poskrbel še Mario Götze. Po avtogolu Gibraltarja pa so se Nemci zadovoljili z visoko zmago 4 : 0. Bolj izenačeno je bilo na sosedskem obračunu med Škoti in Irci, kjer je padel le en gol, na veliko veselje domačih navijačev na Celtic Parku pa je zadel Shaun Maloney za zmago Škotske v 75. minuti.

Ferski otoki poskrbeli za šok

V skupini F je za presenečenje poskrbela ekipa s Ferskih otokov, ki je domov odnesla poln izkupiček. Po prvem polčasu brez zadetkov je za potezo tekme z zadetkom v 61. minuti poskrbel Joan Edmundsson. Romuni so v drugem polčasu prišli do zmage nad Severno Irsko, junak tekme pa je bil Paul Papp z zadetkoma v 75. in 79. minuti. Madžari so prav tako šele pred koncem prišli do treh točk s Finci, edini gol je dosegel Zoltan Gera.

Portugalci stežka do zmage

Favorizirani Portugalci so se v skupini I mučili z borbenimi Armenci, na koncu pa je prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo tudi z nekaj sreče v 72. minuti le predrl do tedaj trdno obrambo tekmecev. Srbija pa je na domači tekmi z Dansko hitro povedla, že v četrti minuti je zadel Zoran Tošić. A sredi drugega dela so Skandinavci v pičlih dveh minutah zrežirali preobrat, po golih Nicklasa Bendtnerja in Simona Kjaerja pa so se Srbi nenadoma znašli v škripcih, njihovo usodo je dokončno zapečatil Bendtner z drugim golom ob koncu dvoboja.