LIGA PRVAKOV

Objavljeno 24. november 2015 23.59 | Posodobljeno 24. november 2015 23.59 | Piše: STA, S. U.

Barcelona gladko v osmino finala.

Po torkovih tekmah 5. kroga nogometne lige prvakov so v osmini finala že madridski Real, Zenit St. Peterburg, Manchester City, Barcelona in Bayern.

Bayer Leverkusen je v 5. krogu v gosteh igral neodločeno 1 : 1 z Batejem Borisovom. Slovenski reprezentant Kevin Kampl je igral vso tekmo za nemško ekipo, prejel pa je rumeni karton. Barcelona je pot v osmino finala potrdila z zmago proti Romi s 6 : 1. Suarez in Messi sta zadela v prvem polčasu, pri čemer je Urugvajec dvakrat zabil, Pique, Messi in Adriano pa so zadeli še po enkrat. Džeko je v 82. minuti zapravil enajstmetrovko za Romo, a nato dosegel častni zadetek.

Arsenal še upa

V skupini F si je mesto med 16 kljub z gladko zmago proti Olimpiakosu s 4 : 0 zagotovil Bayern. Že v prvem polčasu so zadeli Costa, Lewandowski in Müller, v drugem polčasu pa še Coman. V tej skupini je upe za napredovanje obdržal Arsenal, ki je s 3 : 0 ugnal zagrebški Dinamo. Dvakrat je zadel Sanchez, enkrat pa Özil.

Porto je doma izgubil proti kijevskemu Dinamu z 0 : 2, pri čemer je prvi gol dosegel Jarmolenko, ukrajinski reprezentant, ki je povzročal veliko težav slovenski vrsti, drugega pa Gonzalez v 64. minuti.

Maccabi Tel Aviv je doma klonil pred Chelseajem z 0 : 4. Cahill, Willian in Oscar so bili strelci, ob koncu pa še Abdul Baba. Na tekmi Olympique Lyon – Gent je bilo dolgo izenačeno 1:1, v sodniškem dodatku pa je za zmago Belgijcev zadel Coulibaly.

V sredo bodo na sporedu obračuni Malmö – PSG, Šahtar Doneck – Real Madrid, CSKA Moskva – Wolfsburg, Manchester United – PSV Eindhoven, Astana – Benfica Lizbona, Atletico Madrid – Galatasaray, Juventus Torino – Manchester City in Borussia Mönchengladbach –  Sevilla.