Fantastični Bayern

Objavljeno 18. marec 2016 14.08 | Posodobljeno 18. marec 2016 14.08 | Piše: R. T.

Nogometaši Bayerna so se spektakularno uvrstili v četrtfinale lige prvakov.

Thomas Müller je po veliki zmagi Bayerna prevzel vodenje navijačev. Foto: AFP

Kakšno dramo so pripravili nogometaši Bayerna svojim navijačem v osmini finala lige prvakov! Že na prvi tekmi z Juventusom v Torinu si je mnogo njihovih privržencev pulilo lase, ko so nemški prvaki vodili z 2:0, na koncu pa iztržili remi 2:2. V povratnem dvoboju pa so bili praktično vso tekmo v predinfarktnem stanju. Zaradi poškodb vidno oslabljeni italijanski prvak je namreč v prvem polčasu pripravil super presenečenje z goloma Paula Pogbe v 5. in Juana Cuadrada v 28. minuti. Črno-beli so izdatno izkoristili nemški juriš, ki jim je odpiral ogromno prostora na polovici Bayerna, zato so si pripravili še nekaj priložnosti za težko ulovljivih 3:0, domači vratar Manuel Neuer je bil kot tarča na strelišču. Do 65. minute je kazalo, da bo stara dama napredovala, a potem se je prebudil speči nemški stroj in začel mleti tekmeca. V 73. minuti je upanje na zmago obudil Robert Lewandowski, sledil je totalni napad na vse ali nič, izjemni Thomas Müller pa je v sodnikovem podaljšku zabil za 2:2 in izsilil podaljšek. Nato je bilo na igrišču le eno moštvo – Bayern. Legendarni čuvaj mreže Gianlugi Buffon je moral še dvakrat po žogo v mrežo po strelih Thiaga Alcantare v 108. in Kingsleyja Comana v 110. minuti. Velikan z Bavarskega je slavil s skupnim izidom 6:4. »Med odmorom sem igralcem rekel, da si ne smejo privoščiti še enega prejetega zadetka, če pa bomo dosegli enega, se lahko zgodi kar koli, še posebno z nemško mentaliteto. Zahteval sem, da več igrajo po bokih z Riberyjem in Costo. Na začetku drugega polčasa je Juventus še imel nekaj priložnosti, toda potem smo povsem prevzeli nadzor nad igro. To je nogomet, eno minuto igraš slabo, naslednjo pa že zelo dobro. Juve je zelo močna ekipa, predstavljajte si, da bi prejeli še tretji gol. Toda mi smo bili tisti, ki smo zadeli in prevzeli vajeti igre, v podaljšku pa je igral samo Bayern. Štirikrat zadeti proti italijanskemu moštvu je velika stvar,« je dogajanje opisal trener Bavarcev Pep Guardiola, ki bo poleti zapustil München, zato si še posebno želi, da bi z moštvom, ki ga vodi tri sezone, osvojil trojček, ob ligi prvakov še nemško prvenstvo in pokal. »Ta zmaga nam je omogočila, da še bolj strnemo svoje vrste. Zelo pomembno je bilo videti, da nas je vsak igralec na rezervni klopi spodbujal k napadalni igri. Potrebujemo celotno moštvo, vsakega igralca posebej, če želimo biti uspešni,« je prepričan kapetan Phillip Lahm. V bundesligi jim za ovratnik diha Borussia Dortmund, ki zaostaja le dve točki.

Barcelona pa je dobila tudi drugi obračun z Arsenalom. Po 2:0 v gosteh je na stadionu Camp Nou zmagala s 3:1. Strelci so bili Neymar v 18., Luis Suarez v 65. in Lionel Messi v 88. minuti, za goste, ki so sicer bili bolj podjetni in nevarni kot na prvi tekmi, pa je edini zadetek dosegel Mohamed Elneny v 51. minuti. Barcelona se je devetič zapored uvrstila v četrtfinale lige prvakov in postavila rekord tekmovanja z desetimi zaporednimi zmagami na domačem terenu. Hkrati je neporažena že 38 tekem v nizu (ob šestih remijih). Že prej so se v četrtfinale LP uvrstili Atletico Madrid, Manchester City, Wolfsburg, Real Madrid, Benfica in PSG. Žreb četrtfinalnih parov bo danes opoldne v Zürichu in je odprt. To pomeni, da ni nosilcev ali omejitev po državah. Tisti klub, ki bo prvi prišel iz bobna, bo gostitelj prve tekme.