Domžalski stampedo se nadaljuje, občutili so ga tudi Mariborčani

Objavljeno 01. september 2014 18.47 | Posodobljeno 01. september 2014 18.48 | Piše: Rok Tamše

Nogometaši Domžal so v silovitem naletu.

Nogometaši Domžal se veselijo iz tekme v tekmo. Foto: www. nk-domzale.si

Derbi 7. kroga nogometnega prvenstva med Domžalami in Mariborom je ponudil vse, kar mora tekma s takšnim statusom ponuditi. Na stadionu ob Kamniški Bistrici je gostoval prvak in udeleženec elitne evropske lige prvakov, Domžalčani so se namenili nadaljevati niz šestih zaporednih tekem brez poraza in brez prejetega gola, njihov vratar Nejc Vidmar pa je bil pred izzivom, da potolče časovni rekord nepremaganosti. Za gostitelje se je vse izšlo kot v pravljici, gola za zmago sta pred 2500 gledalci zabila Aladin Šišić v prvem in rezervist Žiga Kous v drugem polčasu, Vidmar pa je s 720 minutami nepremaganosti postavil nov mejnik. Domžalski golman je tudi tokrat blestel, fenomenalno je obranil zelo nevarne strele Marcosa Tavaresa, Agima Ibraimija, Jean-Philippa Mendyja in Damjana Boharja. Zmaga proti Mariboru je vredna toliko več, ker je prejšnji teden klub zapustil najboljši igralec, 23-letni Saša Aleksander Živec, ki kariero nadaljuje pri poljskem prvoligašu Piast Gliwice. Rumeno-modri so kljub temu uveljavili svoj slog igre tudi proti vijoličnim, ki so bili še pod vtisom velikega evropskega uspeha in zato niso mogli dati svojega maksimuma, čeprav je na igrišče stopila enajsterica iz Glasgowa, kjer je opravila s slovitim Celticom.

Dobrodošel reprezentančni odmor

Domžalčani torej kraljujejo na vrhu lestvice Prve lige Telekom Slovenije z maksimalnim izkupičkom in razliko v zadetkih 10:0

»Zelo ponosni smo na predstavo naših igralcev v smislu organizacije igre in želje, ki so jo prikazali. Odigrali so zelo inteligentno, pravilno so se postavljali na igrišču in v organizaciji parirali Mariborčanom. V drugem polčasu smo tudi na račun utrujenosti nasprotnika in naše agresivnosti osvajali več žog in bili tako še nevarnejši,« je dejal strateg Domžal Luka Elsner, ki je poudaril, da je zdaj zelo dobrodošla prekinitev državnega prvenstva zaradi začetka kvalifikacij za euro 2016: »To nam pride prav, da se malce spustimo na realna tla. Po tako odmevni zmagi bi lahko namreč začeli fantje razmišljati nekoliko drugače.«

Trener Maribora Ante Šimundža ni bil zadovoljen s porazom, a je po podvigu na evropski sceni potihoma pričakoval manjšo blokado v ekipi: »Hitri zadetek gostiteljev je usmeril tok igre po njihovih željah. Potem smo dominirali v prvem polčasu in imeli nekaj zrelih priložnosti še v drugem delu, ko je izjemno reagiral njihov vratar, več pa ni šlo. Domžalčani so potem še dosegli drugi gol iz nasprotnega napada in prišli do treh točk. Seveda ne morem biti zadovoljen s porazom, a hkrati fantom nimam kaj očitati. Pristop je bil pravi, želja je bila prisotna. Tudi nam ustreza, da je zdaj reprezentančni odmor, saj se moramo fizično in psihično regenerirati. Glave moramo malce očistiti po tem evropskem uspehu. Fantje bodo morali letvico, ki so jo zdaj še dvignili, dohajati s trdim delom in še več odrekanja.« Šef vijoličnih ni imel pomisleka, ali na igrišče poslati zasedbo iz Glasgowa ali spremenjeno postavo s spočitimi igralci: »Ta tekma je bila četrti dan po tisti evropski, torej smo imeli dovolj časa za regeneracijo. V psihološkem pogledu nismo bili na zadovoljivi ravni, v fizičnem pa nismo imeli nobenih težav.«

Vidmar: Ne smemo poleteti

Ne glede na kolektivno moč domače zasedbe je bil junak večera 25-letni čuvaj mreže Nejc Vidmar, ki že 720 minut ni šel po žogo v svojo mrežo. Doslej je bil v prvi ligi najdlje nepremagan Boško Bošković v sezoni 1993/94, ko v dresu Mure ni prejel gola 692 minut. »Presrečen sem, da sem v analih, da sem to dosegel. Čeprav se moram popraviti, saj je za to zaslužna vsa ekipa. Vsa čast fantom, saj sem bil v prejšnjih krogih brez dela, danes pa sem nekajkrat posredoval. Zahvalil bi se soigralcem, ker z mano garajo na igrišču. Dokazali smo, da smo zrelejša ekipa kot lansko sezono, vendar moramo umiriti žogo, saj je za nami šele sedmi krog. Vendar zaradi teh uspehov ne smemo poleteti, moramo ostati trdno na tleh. Gremo iz tekme v tekmo. Sem pa bil pred to tekmo nekoliko bolj vznemirjen kot sicer, v igri so le bile nove tri točke, sedma zaporedna zmaga in še ta rekord.«

Vratarji so posebno letos vroča tema v medijih, sploh če se spomnimo prestopa Jana Oblaka, reprezentančna številka 1 Samir Handanović pa je že od prej v najvišjem svetovnem razredu. »Ja, najraje se česa naučim kar od njiju. Spadata med top 10, top 20 vratarjev. Vidi se, da golmani dobro delamo. Upam, da bo na koncu prišla nagrada tudi zame in druge. Najprej moramo dobro oddelati sezono, potem pa bomo videli, kaj bo to prineslo,« je dejal Vidmar, ki se brez dvoma želi uveljaviti tudi v kateri močnejši ligi. »Rekord je Nejčev, a moramo upoštevati vse igralce, ki delujejo pred njim. On je tista pika na i, ki na koncu zelo dobro deluje. To je dokazal tudi tokrat, ko je v ključnih trenutkih reševal težavne položaje. A vseeno bi ta rekord pripisal celotni ekipi,« je izjemen dosežek pokomentiral Vidmarjev šef Elsner.

Med Celjem in Olimpijo brez golov

V 7. krogu prve lige telekom Slovenije so bili doseženi naslednji izidi – Zavrč : Radomlje 2:1 (750 gledalcev; Karlo Težak 41., Toni Datković 66.; Niko Snoj 90.), Celje : Olimpija 0:0 (2000 gledalcev), Domžale : Maribor 2:0 (2500 gledalcev; Aladin Šišić 5., Žiga Kous 64.), Krka – Luka Koper in Gorica – Rudar (sinoči). Vrstni red: Domžale 21 točk, Zavrč 15, Olimpija (tekma manj) 14, Celje 13, Maribor (tekma manj) 12, Rudar (tekma manj) 6, Luka Koper (tekma manj) 6, Gorica (tekma man) 4, Krka (tekma manj) 3, Radomlje 0.