Domžale po Andori čaka gostovanje v Belorusiji

Objavljeno 09. julij 2016 09.46 | Posodobljeno 09. julij 2016 09.48 | Piše: R. T.

Nogometaši Domžal so se uvrstili v 2. krog kvalifikacij za evropsko ligo.

Modro-beli Goričani so morali priznati premoč Maccabiju iz Tel Aviva. Foto Mavric Pivk

Razpleta obračunov slovenskih predstavnikov v 1. krogu kvalifikacij za evropsko ligo sta bila pričakovana. Nogometaši Domžal so tudi na povratni tekmi v Andori premagali Lusitanos, tokrat z 2:1, potem ko so bili na domačem stadionu boljši s 3:1. Gorica je tudi doma izgubila z Maccabijem iz Tel Aviva (0:1), sicer pa je bil ta dvoboj odločen že po prvi tekmi v Izraelu, ko je Maccabi zmagal s 3:0. Domžalčani so na gostovanju na Iberskem polotoku ekspresno izničili vse upe gostiteljev po rezultatskem zasuku. Žan Majer je že v peti minuti načel mrežo Lusitanosa, tako da so imeli Andorci le še teoretične možnosti za senzacijo. Andre Luizao je izenačil v 18. minuti, toda Benjamin Morel je še pred odmorom, v 41. minuti, postavil končni izid 2:1 za rumeno-modre iz Slovenije. »Čeprav se sliši preprosto premagati nasprotnika iz Andore, je vlogo favorita na igrišču vedno težko upravičiti. Razmere za igro so bile specifične, vendar bomo iz te tekme znali potegniti zaključke, ki nas bodo v prihodnje naredili še boljše. Včasih je malce nerodno videti, ko proti ekipi, ki je na amaterski ravni, težko prihajaš do priložnosti. Lusitanos je odlično vodena ekipa in treba je veliko potrpežljivosti ter kakovosti, da stvari obrneš v svoj prid. Za nami je pozitivna izkušnja v Evropi in izjemno smo veseli, da smo napredovali. Zahtevnost nasprotnika iz tega vidika sploh ni pomembna,« je dejal trener Domžal Luka Elsner, ki je imel pripombe zaradi razmer za igro: »Prikazana igra na takšni zelenici in z žogami, ki so iz leta 2006, je popolnoma nepomembna. Vsaki ekipi je bilo tukaj težko in enako velja za nas.« Domžalčane že prihodnji teden čaka obračun z beloruskim Šahtjorjem iz Soligorska, prvo tekmo bodo odigrali v gosteh. Ta klub je v 1. krogu kvalifikacij za EL opravil z Runavikom s Ferskih otokov s skupnim izidom 7:0. »Za nas se začenja resnejši del kvalifikacij. Imam popolno zaupanje v fante in prepričan sem, da so sposobni preskočiti tudi naslednjo oviro. Nasprotnik je po naši meri in z dobrima predstavama ter pravo energijo se lahko samozavestno podamo v boj. Imamo vse možnosti, da pripravimo presenečenje. Zavedati se je treba, da nismo več nosilci, ampak čutim, da smo sposobni narediti še korak naprej, ki bi za naš klub pomenil ogromno,« je dejal Elsner.

Goričani so se poslovili od evropskega tekmovanja, izraelski Maccabi je bil boljši s skupnim izidom 4:0. V novogoriškem športnem parku so gostje zmagali z zadetkom slovitega Yossija Benayouna, ki je svojčas igral za angleške velikane Liverpool, Chelsea in Arsenal, pri 36 letih pa je še vedno eden ključnih igralcev svojega moštva. Primorci so si na vse pretege prizadevali, da bi se vsaj s častnim zadetkom poslovili od mednarodne scene, toda po poskusih Rifeta Kapića, Mirana Burgića, Tilna Nagodeta in Matije Škarabota se izraelska mreža ni zatresla. Trener Gorice Miran Srebrnič je bil zadovoljen z igro varovancev v drugem polčasu. »Zadovoljen sem, kako smo se odzvali. Nismo se bali nasprotnika, pogumno smo šli v igro. Res je, da nam je manjkal boljši zaključek akcij. Morali bi biti konkretnejši in učinkovitejši,« je dejal Srebrnič, ki zdaj moštvo pripravlja na 1. krog državnega prvenstva. Naslednjo nedeljo, 17. julija, bo v Novi Gorici gostoval Aluminij iz Kidričevega, ki je v prejšnji sezoni igral v drugi ligi.