1. SNL

Domžale neporažene, Krka presenetila Gorico

Objavljeno 28. julij 2014 00.11 | Posodobljeno 28. julij 2014 00.11 | Piše: STA, S. U.

Nogometaši Krke so v izdihljajih tekme dosegli zmagoviti zadetek.

NOVO MESTO, DOMŽALE – Nogometaši Krke so v tekmi 2. kroga 1. SNL premagali Gorico z 2 : 1 (0 : 0).

Stadion Portoval, gledalcev 350, sodniki: Balažič (Ljubljana), Kordež (Ravne na Koroškem), Pospeh (Petrovče)

Strelci: 0 : 1 Arčon (51.), 1 : 1 Ihbeisheh (53.), 2 : 1 Kramarič (89.)

Krka: Obradović, Žugelj, Diallo, Dežmar, Ihbeisheh, Carević (od 90. Kramar), Jurić, Kastrevec (od 80. Novosel), Mojstrovič, Perić (od 73. Kramarič), Fuček

Gorica: Simčič, Modolo, Jogan, Vanin, Širok (od 90. Nagode), Vetrih, Arčon (od 66. Enow), Johnson, Džuzdanović, Majcen, Žigon (od 83. Osuji)

Rumeni kartoni: Jurić, Kastrevec, Carević

Rdeči karton: /

Uvod v tekmo je minil v obojestransko dinamični in izenačeni predstavi, največ dela pa sta imela oba vratarja. Domači čuvaj mreže Obradović je v prvi polovici prvega polčasa moral kar trikrat posredovati po dveh poskusih, medtem ko je novogoriški Simčič že v osmi minuti s pravočasnim posredovanjem preprečil priložnost Ihbeisheha. V

Vodilni gol so dosegli gosti, po lepi podaji Džuzdanovića je v 51. minuti zadel Arčon. A Primorci niso dolgo časa uživali v vodstvu, le dve minuti kasneje je Ihbeisheh s strelom iz neposredne bližine izenačil na 1 : 1. V izdihljajih tekme je bilo več sreče na strani domače zasedbe, ki je v 89. minuti po grobi napaki Simčiča z golom Kramariča dosegla zmago.

Domžale uspešne proti Celju

Nogometaši Domžal pa so doma premagali Celje z 1 : 0 (0 : 0).

Stadion v športnem parku, gledalcev 400, sodniki: Bukovec, Kepe (oba Lendava), Anželj (Tišina)

Strelec: 1 : 0 Vancaš Požeg (57.)

Domžale: Vidmar, Skubic, Horić, Vancaš Požeg, Živec, Šišić (od 62. Podlogar), Parker (od 80. Jelar), Majer, Janža, Korun, Husmani (od 89. Dobrovoljc)

Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer (od 77. Miškić), Klemenčič, Verbič, Bajde (od 68. Rajsel), Ahmedi, Jakolić, Zajc, Žurej (od 60. Sunny), Vidmajer

Rumeni kartoni: Šišić, Korun, Janža, Horić; Zajc, Verbič

Nogometaši Domžal so na začetku novega prvenstva še drugič zapored zmagali. Po uvodnem pritisku Celjanov so se stvari hitro umirile, igra je v glavnem potekala med obema prostoroma. Do spremembe izida je prišlo v 57. minuti. Živec je po levi strani ušel gostujoči obrambi, z nekaj težavami zaradi poplavnega igrišča in sreče podal žogo v sredino, pritekel je Vancaš Požeg in žogo plasiral mimo vratarja v mrežo.

Celjani so ob koncu tekme sicer pritisnili, toda Domžalčani so rešili vse nevarnejše položaje pred svojim golom.