1. SNL

Črnic zadel za drugo zaporedno domačo zmago Domžal

Objavljeno 20. september 2015 22.03 | Posodobljeno 20. september 2015 22.03 | Piše: STA, S. U.

Z zmago so se Novi Gorici na drugem mestu približali na dve točki, Luka Koper z osmimi ostaja na devetem mestu.

Fotografija je arhivska.

DOMŽALE – Nogometaši Domžal so v zadnji tekmi desetega kroga Prve lige Telekom Slovenije z 1 : 0 (1 : 0) premagali Luko Koper. Domžalčani so si prejšnjo nedeljo po zmagi nad Krškim oddahnili, saj so se v četrtem poskusu po treh porazih le veselili prve domače zmage. Manj razlogov za zadovoljstvo je imel v preteklem krogu Nedžad Okčić, ki se je vrnil na koprsko klop. Njegovi varovanci so izgubili v Zavrču, zato pa so bili med tednom, tako kot Domžalčani, uspešni v četrtfinalu pokala Slovenije, kjer branijo lanskoletno lovoriko. Domžale so v gosteh s 3 : 1 ugnale tretjeligaša Ilirijo (3 : 1), Koprčani pa so bili, prav tako v gosteh, s 3 : 0 boljši od drugoligaša Zarice Kranj. Vendar se je petkov žreb nekoliko poigral z obema ekipama, saj se bosta 21. oktobra v Kopru med seboj pomerili na prvi četrtfinalni tekmi pokalnega tekmovanja. Povratna tekma bo teden dni pozneje v Domžalah.

Prvi del prvega polčasa je minil med obema kazenskima prostoroma brez izrazitih priložnosti, Domača ekipa je tudi v nadaljevanju polčasa imela rahlo pobudo, dve minuti pred odhodom na odmor pa se je zatresla gostujoča mreža. Akcijo je začel Vuk, ki je na levi strani našel Trajkovskega. Ta je podal žogo na prvo vratnico, kjer je bil popolnoma sam Matic Črnic in s strelom z glavo zadel ob daljši vratnici za 1 : 0.

V drugem polčasu so imeli več od igre koprski nogometaši. Do konca tekme so Koprčani želeli na vsak način izid vsaj izenačiti, nekajkrat je spet dobro posredoval domači vratar. Z zmago so se Novi Gorici na drugem mestu približali na dve točki, Luka Koper z osmimi ostaja na devetem mestu.

Domžalski nogometaši bodo v enajstem krogu v sredo gostovali v Mariboru, koprski bodo gostili Krško.