Objavljeno 01. julij 2015 09.44 | Posodobljeno 01. julij 2015 09.44 | Piše: R. T.
Ključne besede: Eduardo Vargas

Gostitelji Copa Americe poskrbeli za evforijo.

Eduardo Vargas

To je bil sanjski večer čilenskega napadalca Eduarda Vargasa. V polfinalu južnoameriškega prvenstva je v domačem Santiagu spravil na kolena tekmece iz Peruja z dvema zadetkoma ter svoji reprezentanci zagotovil zmago z 2:1 in nastop v finalu. Tam bo tekmec Čila zmagovalec drugega polfinalnega dvoboja med Argentino in Paragvajem. Petindvajsetletni Vargas, ki je sicer član italijanskega Napolija, a je zadnji dve sezoni preživel kot posojeni igralec v španski Valencii in angleškem Queens Park Rangersu, je gola zabil v 42. in 64. minuti. Peru je sicer izenačil s pomočjo avtogola Garyja Medela, a to ni ustavilo navdahnjenih gostiteljev letošnjega turnirja, znanega pod imenom Copa America. Povedati je treba, da je Peru od 20. minute igral z igralcem manj, saj je bil zaradi grobega prekrška izključen Carlos Zambrano.

Če se spomnimo incidenta Gonzala Jare v četrtfinalu, ko je s tiščanjem prsta v zadnjico in igranjem prekrška tako sprovociral urugvajskega napadalca Edinsona Cavanija, da je moral ta prav tako predčasno z igrišča, lahko ugotovimo, da so v teh dneh tako zvezde kot tudi sodniki zelo naklonjeni Čilencem. Jare tokrat ni bilo na igrišču, niti ga ne bo v finalu, saj je dobil prepoved igranja na treh tekmah. Evforija pa zato v deželi odličnega vina z 18 milijoni prebivalci ni nič manjša. »Gre za zgodovinsko zmago. Mogoče je res, da nismo igrali najlepšega nogometa, vendar je bila to tekma na vse ali nič in smo si zelo želeli tega finala. Vedeli smo, da bo težko,« je dejal kapetan Čila Claudio Bravo. V 99-letni zgodovini južnoameriškega prvenstva Čile še ni bil prvak, je pa štirikrat izgubil v finalu, nazadnje leta 1987.