EVROPSKA LIGA

Chelsea zmagovalec letošnje evropske lige

Objavljeno 16. maj 2013 00.55 | Posodobljeno 16. maj 2013 01.00 | Piše: STA, Ma. F.

Nogometaši Chelseaja so se danes v Amsterdamu vpisali v zgodovino.

AMSTERDAM – Nogometaši Chelseaja so zmagovalci letošnje evropske lige, s čimer so sezono še drugič zapored končali z osvojitvijo evropske lovorike. Potem ko so lani zmagali v ligi prvakov, so zdaj v finalu evropske lige v Amsterdamu premagali lizbonsko Benfico z 2 : 1 (0 : 0). Zmagoviti zadetek je v tretji minuti sodnikovega dodatka dosegel Srb v londonskem moštvu Ivanović. Sicer je Chelsea v 60. minuti popeljal v vodstvo Torres, izenačil pa je Cardozo iz 11-metrovke osem minut pozneje.

Kljub temu da je bila večji del tekme pobuda na strani Benfice, je evropsko ligo osvojila londonska ekipa. Chelsea je tako prvi klub v zgodovini, ki ima v lasti oba evropska klubska naslova hkrati. Uradno bo namreč Chelsea »nekdanji zmagovalec lige prvakov« šele 25. maja po finalu lige prvakov med Bayernom in Borussio Dortmund. Prav tako je Chelsea z današnjo zmago postal šele četrti klub v zgodovini, ki ima v svojih vitrinah lovorike za zmago v ligi prvakov, evropski ligi in nekdanjem pokalu zmagovalcev.