Celjani presenetili Mariborčane

Objavljeno 15. april 2015 22.58 | Posodobljeno 15. april 2015 22.58 | Piše: STA, T. L.

V Ljudskem vrtu so Celjani zmagali s 3 : 2.

Celjani so zmagali v Ljudskem vrtu.

MARIBOR – Celjski nogometaš Ivan Lendrić je v tretji minuti sodnikovega podaljška poskrbel za presenečenje v prvi tekmi polfinala nogometnega pokala med Mariborom in Celjem. Pred več kot 3000 gledalci v Ljudskem vrtu so Celjani zmagali s 3 : 2. Povratna tekma bo 21. aprila na celjskem stadionu Arena Petrol.

Celjani so bili že v prvem polčasu boljši in napovedali boj za napredovanje. Že v 11. minuti so kronali boljšo igro, ko je po podaji Marka Jakolića z desne strani Sunny Omoregie z glavo žogo poslal mimo vratarja Aljaža Cotmana.

Celjani so bili v prvem polčasu nevarnejši, v drugem pa so Mariborčani hitro realizirali terensko premoč. Že v 53. minuti je Marcos Tavares izenačil, Dalibor Volaš pa je v 66. iz protinapada vijoličaste popeljal v vodstvo. Kljub želji po višjem vodstvu, pa v 88. minuti nov šok za domače. Blaž Vrhovec se je odločil za strel z 20 metrov, žoga je preletela obrambo in Cotmana ter končala pod stičiščem vratnice in prečnika. Za končni šok je poskrbel Lendrić, ki je v 93. minuti z leve strani zadel nasprotni kot Cotmanove mreže.

Nogometaši Kopra so na torkovi prvi tekmi polfinala slovenskega pokala na Bonifiki premagali Domžale z 1 : 0. Edini gol je v peti minuti dosegel Ivica Guberac.

Luka Koper, zmagovalka pokala v sezonah 2005/06 in 2006/07, je na poti do polfinala izločila Tabor iz Sežane ter Gorico, Domžale, pokalni prvak v sezoni 2010/11, pa Šmartno 1928, Triglav in Olimpijo. Maribor, pokalni prvak v sezonah 1991/92, 1993/94, 1996/97, 1998/99, 2003/04, 2009/10, 2011/12 in 2012/13, je do polfinala izločil Kalcer Radomlje in Krko, Celje, prvak v sezoni 2004/05, pa Roltek Dob, Zarico Kranj in Zavrč.

Veliki finale bo 20. maja gostila koprska Bonifika.