Celjani odnesli točko iz Novega mesta

Objavljeno 05. oktober 2014 19.34 | Posodobljeno 05. oktober 2014 19.34 | Piše: STA, S. U.
Ključne besede: 1. SNL

Nogometaši Celja nadaljujejo serijo tekem, v katerih ne poznajo poraza.

NOVO MESTO – Nogometaši Krke in Celja so se v Novem mestu v 12. krogu 1. SNL razšli z neodločenim izidom 1 : 1 (1 : 0). Nogometaši Celja nadaljujejo serijo tekem, v katerih ne poznajo poraza. Neporaženi so na zadnjih 10 tekmah, morajo pa priznati, da je bilo gostovanje v Novem mestu, kjer se je končala podobna serija Olimpije, zelo zahtevno in stresno. Celjani so po prvem delu zaostajali, na začetku drugega dosegli gol, v 55. minuti pa ostali brez izključenega Benjamina Verbiča, poleg tega pa je imel tekmec na voljo enajstmetrovko. A izkazal se je vratar Matic Kotnik, ki je nato do konca še nekajkrat rešil Celjane.

Krka je bila večji del tekme nevarnejša, toda v prvem delu so se njeni poskusi v večini končali pred kazenskim prostorom, izjema je bila 31. minuta, ko je Tomislav Jurić z natančnim strelom z 20 metrov premagal vratarja Kotnika.

Povsem jasno je bilo, da bodo gosti v nadaljevanju napadli z vsemi močmi, do cilja pa so prišli na ekspresni način, z diagonalnim strelom je izid izenačil Valon Ahmedi. V 55. minuti so Štajerci ostali z igralcem manj, ko je Verbič v svojem kazenskem prostoru igral z roko, Novomeščani pa so imeli z 11 metrov enkratno priložnost, da spet preidejo v vodstvo. A je niso izkoristili, nesrečnik je bil Josip Fuček. Z igralcem več so krkaši zagospodarili na igrišču, toda Kastrevec, Palić, Jurić in Žižić niso znali premagati razpoloženega Kotnika.