ŽALOVANJE

Britanci v jok, umrl je Jack Taylor

Objavljeno 28. julij 2012 10.47 | Posodobljeno 28. julij 2012 10.47 | Piše: D. P., STA

Anglež je sodil finale svetovnega nogometnega prvenstva leta 1974 med Zahodno Nemčijo in Nizozemsko.

Jack Taylor je sodil na več kot 1000 tekmah.

LONDON – V Veliki Britaniji je umrl 82-letni nogometni sodnik Jack Taylor, ki je sodil finale svetovnega prvenstva 1974. Taylor je sodil na več kot 1000 tekmah, vsi pa se ga bodo spominjali po sojenju v finalu SP, ko je za Nizozemsko že v uvodni minuti dosodil najstrožjo kazen (pa tudi za Zahodne Nemce še v prvem polčasu), Nemci pa so tekmo dobili z 2 : 1.

Zahtevne in odgovorne tekme

Taylorja je počastila tudi angleška nogometna zveza (FA). Anglež je že pred tem sodil v finalu evropskega pokala 1971 in finalu angleškega (FA) pokala 1966.

Žaluje ves svet

»V imenu FA izražam žalost ob novici, da je umrl Jack Taylor. Številnim bo manjkal na Wembleyju, predvsem tistim v našem sodniškem delu,« je dejal predsednik FA David Bernstein. David Elleray, predsednik sodniškega odbora pri FA, pa je dodal: »Sodniški svet je zelo žalosten, ko je slišal za smrt Jacka Taylorja. Jack je bil navdih zame in za tisoče sodnikov v Angliji in po vsem svetu.«