Brez Ronalda brezkrven remi

Objavljeno 28. april 2016 12.10 | Posodobljeno 28. april 2016 12.12 | Piše: M. U.

Manchester City in Real sta se v uvodni polfinalni tekmi lige prvakov razšla brez zadetkov.

Cityjev Joe Hart je ubranil tudi Pepejev strel iz neposredne bližine.

Ni Cristiana Ronalda, ni zadetkov. Najboljši strelec madridskega Reala je moral uvodno polfinalno tekmo nogometne lige prvakov zaradi poškodbe stegenske mišice gledati s klopi, beli balet pa se je v po kakovosti povprečnem žoganju na stadionu Etihad ali mesta Manchester brez golov razšel z domačim Manchester Cityjem. Ključ za prazno mrežo gostiteljev je bil tudi vratar Joe Hart, ki je v zadnjih desetih minutah ubranil Casemirov in Pepejev strel iz neposredne bližine. Poleg tega je žoga Realovega Jeseja po strelu z glavo oplazila prečnik vrat. »Na Bernabeuu bomo igrali brez strahu. Resnično ne menim, da je Real favorit. V letošnji ligi prvakov smo denimo že zmagali v Sevilli in Kijevu ter igrali neodločeno v Parizu. A v tokratni prvi tekmi smo bili premalo ustvarjalni,« je povedal trener Manchester Cityja Manuel Pellegrini, ki je bil kot Realov trener le po eni sezoni odpuščen pred šestimi leti. »A mi tudi v gosteh igramo podobno kot doma,« je samozavesten Čilenec. »Vse je napeljano na dobro, staromodno odločilno klasiko na Bernabeuu. Nismo pa razočarani zaradi neodločenega izida brez zadetkov na domačem stadionu. Imamo briljantno moštvo, ki je naposled dozorelo,« se je hrabril tudi angleški reprezentančni čuvaj mreže Joe Hart. Cityjev kapetan Vincent Kompany pa je dodal: »Izid 0:0 je zelo varljiv. Od trenutka, ko morebiti zabijemo zadetek v Madridu, bo lahko vse zelo drugačno.«

Razočarani Zidane

»Malce sem razočaran, v drugem polčasu smo imeli žogo več v nogah, imeli priložnosti, zaslužili smo si zmago. A tudi če bi v Manchestru zadeli, ne bi bili gotovi, da smo že kar v finalu. Menim, da so možnosti še vedno izenačene. Imamo tekmo doma, a za napredovanje bo še vedno treba garati,« pa je menil trener Reala Zinedine Zidane. Francoz upa, da bosta Ronaldo in Karim Benzema, ki je na uvodni polfinalni tekmi zaradi težav s kolenom ob polčasu zapustil igro, nared za sredino povratno srečanje v španski prestolnici. Na drugi strani pa je bil Pellegrini pesimističen, ali bo David Silva pripravljen za Madrid, saj se je tokrat poškodoval v prvem polčasu igre. »V povratni tekmi bomo zelo samozavestni, komaj jo čakamo,« je odvrnil Realov valižanski adut Gareth Bale. Številke govorijo v njegov prid, kastiljski nogometni ponos je v letošnji sezoni lige prvakov dobil vseh šest obračunov doma, zabil osemnajst zadetkov, prejel pa nobenega. Ravno zato nekateri menijo, da je Manchester City že na domačem igrišču zapravil enkratno priložnost, da v Kastiljo odpotuje s prednostjo. Real je namreč skoraj ves dvoboj odigral brez svojih udarnih strelcev, njegova zvezna vrsta ni bila ravno najbolj napadalno usmerjena, City pa je vrata Keylorja Navasa resneje ogrozil le dvakrat, enkrat celo že v sodniškem podaljšku drugega polčasa. A žoga je okrogla, liga prvakov pa nepredvidljiva.