PRIJATELJSKE TEKME

Brazilci brez težav proti Panami

Objavljeno 04. junij 2014 01.09 | Posodobljeno 04. junij 2014 01.09 | Piše: STA, S. U.

V Goianii so gostitelji prvenstva zmagali s 4 : 0 (2 : 0).

Brazilska nogometna reprezentanca na prijateljski tekmi pred domačim svetovnim prvenstvom danes ni imela težav s Panamo. V Goianii so gostitelji prvenstva zmagali s 4 : 0 (2 : 0). Za Brazilce je prvi zadel zvezdnik Neymar v 27. minuti, še v prvem polčasu je gol dodal Dani Alves (40.), v drugem pa sta bila uspešna še Hulk (46.) in Willian (73.).

Japonska v Tampi premagala Kostariko

Japonska nogometna reprezentanca je v sklopu priprav za nastop na svetovnem prvenstvu v Braziliji v ameriški Tampi premagala Kostariko s 3 : 1 (0 : 1). Za izbrano vrsto iz dežele vzhajajočega sonca so gole dosegli Jasuhito Endo (60.), Šindži Kagava (80.) in Joičiro Kakitani (90.), za Kostariko pa Bryan Ruiz (31.). Japonska se bo v tem tednu pomerila še z Zambijo, Kostarika pa z Irsko.

Švicarji ob koncu tekme do zmage proti Peruju

Švicarska nogometna reprezentanca pa je na prijateljski tekmi premagala Peru z 2 : 0 (0 : 0). Švicarji so v Luzernu odpor tekmecev strli šele ob koncu, ko sta zadela Stephan Lichtsteiner v 78. minuti in Xherdan Shaqiri v 84. Švicarji so tudi proti Jamajki na prejšnji testni tekmi zmagali tesno z 1 : 0.