Berić že navdušuje

Objavljeno 19. september 2015 13.47 | Posodobljeno 19. september 2015 13.48 | Piše: R. T.
Ključne besede: Robert Berić

Slovenski reprezentant je sijajno začel novo poglavje kariere v Franciji.

Štiriindvajsetletni reprezentančni napadalec Robert Berić, ki je avgusta za 5,5 milijona odškodnine prestopil iz dunajskega Rapida v slavni francoski klub Saint-Etienne, je že v drugem nastopu v zeleno-belem dresu zatresel mrežo tekmecev. Krčan je vratarja norveškega Rosenborga premagal že v četrti minuti in povedel svoje novo moštvo v vodstvo, pozneje pa se je s soigralci moral zadovoljiti s točko ob izidu 2:2 v prvem krogu skupine G v evropski ligi. V tej skupini sicer igrata še ukrajinski Dnjipro in italijanski Lazio, ki bo naslednji nasprotnik Saint-Etienna. Berić se je tako v zelo lepi luči predstavil novim navijačem na stadionu Geoffroy-Guichard, ki sprejme 42.000 gledalcev. Tako je brez dvoma pridobil dodatno zaupanje trenerja Christopha Galtierja, ki ga bo bržkone postavil v udarno zasedbo tudi na nedeljski tekmi francoskega prvenstva proti Nantesu na domačem igrišču. Po petih krogih v ligue 1 je Saint-Etienne na četrtem mestu z 10 točkami, vodilni PSG jih je zbral 13. Saint-Etienne je najuspešnejši francoski klub z desetimi naslovi prvaka, največ jih je osvojil v 60. in 70. letih, zadnjega pa prav tako že daljnega 1981. Zadnjo lovoriko so zeleni dvignili pred dvema letoma, ko so bili zmagovalci ligaškega pokala.

Na tekmah evropske lige smo spremljali še pet klubov s slovenskimi igralci. V prvi postavi Villarreala je začel tudi branilec Bojan Jokić, ki je odigral vseh 90 minut, španski klub pa je z 1:2 klonil v gosteh proti Rapidu z Dunaja, nekdanjemu Berićevemu klubu. V začetni enajsterici Fiorentine je bil vezist Josip Iličić, ki je s svojim klubom proti Baslu doma izgubil z 1:2. Iličić je odigral prvi polčas. Napadalec Tim Matavž je bil četrti Slovenec v prvi postavi svojega kluba. Nemški Augsburg je uvodoma v Baskiji igral proti Athleticu iz Bilbaa in izgubil z 1:3. Matavž je igral do 66. minute. Partizan Gregorja Balažica je igral proti nizozemskemu AZ Alkmaarju in zmagal s 3:2. Slovenski štoper je odigral vso tekmo, prejel je rumeni karton. Vratar Ažbe Jug pa ni bil v kadru portugalskega Sportinga. Lizbončani so doma z 1:3 izgubili proti Lokomotivi iz Moskve.