ŠPANSKI PRVAKI

Barcelona 24. prvakinja Španije

Objavljeno 16. maj 2016 13.05 | Posodobljeno 16. maj 2016 13.06 | Piše: S. N.

Barcelona ima skupno 24 naslovov prvaka, Real Madrid jih ima osem več.

Barcelona in Real Madrid sta še osmič med seboj odločala o prvaku v zadnjem krogu prvenstva, Barcelona je bila boljša kar sedemkrat.

V španskem nogometnem prvenstvu so morali prav do zadnjega kroga čakati na odločitev o prvaku. Barcelona je v 38 krogu v gosteh premagala Granado (slovenski reprezentant Rene Krhin je tekmo spremljal s klopi) s 3:0 in ohranila točko prednosti (91:90) pred Real Madridom, ki z 2:0 prav tako v gosteh premagal Deportivo iz La Coruñe. Katalonsko moštvo je tako ubranilo naslov španskega prvaka, kar mu je v uteho po izpadu v polfinalu lige prvakov, kjer je bil močnejši Atletico Madrid s slovenskim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom. Atletico je v zadnjem krogu doma premagal Celto z 2:0 in osvojil tretje mesto. Barcelona ima skupno 24 naslovov prvaka, Real Madrid jih ima osem več. Preostali prvaki v najmočnejših ligah so Leicester City (Anglija), Juventus (Italija), Bayern (Nemčija) in PSG (Francija).