Balotelli prinesel zmago Italiji

Objavljeno 17. junij 2013 01.01 | Posodobljeno 17. junij 2013 01.01 | Piše: STA, S. U.

Po Braziliji je pokal konfederacij z zmago začela tudi evropska podprvakinja.

Slavje Italijanov ob uvodni zmagi.

RIO DE JANIERO – Potem ko je v soboto brazilska nogometna reprezentanca v uvodni tekmi pokala konfederacij s 3 : 0 premagala Japonsko, je bil danes na sporedu še drugi obračun v skupini A. V Rio de Janeiru je Italija premagala Mehiko z 2 : 1 (1 : 1).

V 27. minuti je svoj 100. reprezentančni nastop proslavil Pirlo z vodilnim zadetkom, ko je s prostega strela z dobrih 20 metrov zadel levi zgornji kot. V 33. minuti je Barzagli v kazenskem prostoru podrl Dos Santosa. Penal je zanesljivo izvedel Hernandez in izid izenačil na 1 : 1. Na 51. tekmi za Mehiko je zabil že 33. gol.

Po nekaj polpriložnostih na obeh straneh so Italijani povedli v 78. minuti, ko je Balotelli v kazenskem prostoru ob treh branilcih prišel do strela z osmih metrov in postavil končni izid.

Svetovni prvaki igrajo proti Urugvaju

Opolnoči po slovenskem času se bo začela še tekma skupine B med Španijo in Urugvajem, v ponedeljek zvečer pa bosta igrala še Tahiti in Nigerija.