Aluminij, Krka in Šampion napredovali

Objavljeno 15. avgust 2017 22.52 | Posodobljeno 15. avgust 2017 22.54 | Piše: STA, Ma. M.

Znani so prvi trije klubi v naslednjem krogu nogometnega pokala Slovenije.

Nemci so se po pravi drami uvrstili v finale.

LJUBLJANA – Aluminij, Krka in Šampion Celje so prve tri ekipe, ki so se uvrstile v 2. krog pokala Slovenije v nogometu. Od vseh moštev je najvišjo zmago dosegel prvoligaš Aluminij, ki je s 3 : 0 premagal Beltince. Preostalih osem tekem 1. kroga pokala Slovenije bo v sredo. Aluminij je vse tri gole zabil v drugem polčasu. Dvakrat je zadel Vedran Mesec in enkrat Marko Nunić.

Tudi nogometaši Hotize in Krke v prvem polčasu niso žoge spravili za hrbet vratarjev. Uspešnejši so bili v drugem. Prvi je za Novomeščane zadel Luka Kambič, zatem Theodore Develan Wilson, Nikolaj Biro pa je z bele točke ublažil poraz.

Šampion Celje in Tolmin nista dosegla zadetka ne v rednem delu ne v podaljških, zato je o napredovanju odločalo streljanje enajstmetrovk. Po teh so bili uspešnejši Celjani.