ZMAGA

Mitja Petkovšek nadvladal tekmece

Objavljeno 29. april 2012 19.01 | Posodobljeno 29. april 2012 19.01 | Piše: S. J., STA

Telovadec je potrdil, da je pred evropskim prvenstvom v odlični formi.

Izkušeni Petkovšek je po tekmah v Parizu in Moskvi postal skupni zmagovalec svetovnega pokala A na bradlji.

OSIJEK – Slovenski telovadec Mitja Petkovšek je z odliko opravil zadnji večji preizkus pred majskim evropskim prvenstvom v Montpellierju. Na svetovnem pokalu v Osijeku v športni dvorani Gradski vrt je Petkovšek v finalu bradlje z oceno 15,625 točke pokoril vso konkurenco. S tem je ponovil uspeh iz Osijeka izpred dveh let, lani je bil namreč na bradlji drugi.

Golobova šesta

Telovadka Saša Golob je v finalu na parterju z oceno 13,250 točke zasedla šesto mesto, v današnjih finalih pa se bo predstavila tudi Teja Belak, ki bo nastopila med najboljšo osmerico na gredi.

Za slovensko gimnastično vrsto je izjemno uspešen preizkus pripravljenosti pred prvenstvom stare celine, saj je že v soboto svojo sedmo zmago v karieri na tekmah svetovnega pokala na konju z ročaji osvojil Sašo Bertoncelj.