KOŠARKA

Srbi zaustavili pohod Čehov

Objavljeno 17. september 2015 00.03 | Posodobljeno 17. september 2015 00.57 | Piše: STA, Ma. F.

Srbija se bo v polfinalu pomerila z Litvo.

LILLE – Srbska košarkarska reprezentanca je pričakovano tretji polfinalist evropskega prvenstva v Franciji. V četrtfinalu je zaustavila pohod Češke, ki je pred tem poskrbela za nekaj presenečenj, nazadnje je v osmini finala povsem nadigrala Hrvaško. Srbi so zmagali 89 : 75 (21 : 21, 45 : 42, 67 : 63).

Čehi so dokazali, da se med najboljših osem niso uvrstili slučajno. Kakovostni srbski zasedbi so se odlično upirali, v prvi četrtini vodili tudi za sedem točk, še v zadnji četrtini je bil njihov zaostanek vsega štiri točke. A na koncu se je izkazalo, da sta bila Tomaš Satoransky in Jan Vesely premalo za vsestransko Srbijo, ki je v drugi polovici zadnjega dela prednost povečala in zasluženo zmagala.

Najučinkovitejši igralec v srbski vrsti je bil z 20 točkami Zoran Erceg, Miroslav Raduljica jih je dosegel 16, Nemanja Bjelica 14, Miloš Teodosić pa 12, čemur je dodal kar 14 podaj . Pri Čehih je Vesely dosegel 23 točk, a zelo slabo metal proste mete, Satoransky pa 20 točk, kar 18 v drugem polčasu.

Litva zadnji polfinalist

Košarkarji Litve so zadnji polfinalisti evropskega prvenstva v Franciji. V četrtfinalu so po podaljšku s 95 : 85 (21 : 20, 37 : 36, 60 : 59, 79 : 79) premagali Italijo.

Tekma v Lillu je bila ves čas izenačena, nobena ekipa si ni priigrala večje prednosti, v zadnji minuti rednega dela pa so imeli oboji priložnost za zmago. Najprej so osem sekund pred koncem napad zapravili Litovci, nato pa je Marco Belinelli metal iz neizdelane akcije, tako da je zmagovalca odločil podaljšek. V njem so več svežine in zbranosti pokazali predstavniki baltske države.

Pri Litovcih je bil s 26 točkami najučinkovitejši Jonas Valančiunas, Jonas Mačiulis jih je dosegel 19, pri Italijanih pa Andrea Bargnani 21.