ZGODOVINSKA ZMAGA

Goran Dragić: Če izgubimo naslednjo, nismo naredili nič

Objavljeno 06. september 2013 01.43 | Posodobljeno 06. september 2013 01.46 | Piše: STA, R. T.

Slovenski košarkarji tudi po zgodovinski zmagi proti evropskemu prvaku Španiji ostajajo trdno na tleh.

Božidar Maljković pravi, da potrpežljivosti danes ni bilo

CELJE – V drugem krogu evropskega prvenstva v košarki je Slovenija premagala Španijo z 78 : 69, vsi akterji velike zmage pa že gledajo proti nadaljevanju turnirja.

Božidar Maljković, selektor Slovenije: »Bilo je težko. Obe ekipi sta igrali obrambno, španski posamezniki so zelo močni. Bili smo motivirani. Ne spomnim se takšnih navijačev, rad bi se jim zahvalil za podporo. Imamo tri zelo, zelo težke tekme v treh dneh. Če bomo igrali z enako intenzivnostjo v obrambi, bo dobro. Drugače bo težko. Španija je bila motivacija, vsi so dali od sebe 120 odstotkov. Bila je dobra tekma za vse. Uživali so gledalci v dvorani, verjamem pa, da je bila 'fešta' tudi pred televizijskimi ekrani.«

Goran Dragić, košarkar Slovenije: »Zelo težka tekma za obe strani. Pred tekmo smo se pripravili, da moramo biti močni v obrambi. Bili smo res odlični v obrambi in napadu. Vsak je nekaj pripomogel. Dobra tekma, navijači so bili odlični. Ko nam je bilo težko, so nas vzpodbujali. To tekmo moramo pozabiti. Če naslednjo izgubimo, nismo naredili nič. Naslednjo tekmo moramo garati 40 minut in mislim, da bomo dobri.«

Juan Orenga, selektor Španije: »Čestitam Sloveniji. Odigrala je dobro tekmo. Imela je dva obraza, prvi polčas smo igrali dobro, v drugem pa nismo zadevali. Bili so boljši od nas, še enkrat jim čestitam. Jutri smo prosti, potem nas čakajo tri tekme.«

Sergio Rodriguez, košarkar Španije: »Tekma, kot smo jo pričakovali. Imeli smo dober prvi polčas. Drugi polčas so Slovenci zadeli veliko metov, tudi tistih iz težkih položajev.«