EURO 2016

Nemci in Poljaki brez težav v osmino finala

Objavljeno 21. junij 2016 22.14 | Posodobljeno 21. junij 2016 22.14 | Piše: STA, S. U.

Na stadionu Park princev v Parizu je Nemčija z 1 : 0 slavila zmago nad Severno Irsko in potrdila prvo mesto v skupini C, saj Ukrajini ni uspelo visoko premagati Poljske.

PARIZ, MARSEILLE – Nemška nogometna reprezentanca je v tretjem krogu evropskega prvenstva v Franciji v skupini C v Parizu premagala Severno Irsko z 1 : 0 (1 : 0). Edini zadetek na tekmi je v 29. minuti dosegel Mario Gomez. Nemčija je v skupini osvojila prvo mesto, na preboj v osmino finala pa še čaka tretjeuvrščena Severna Irska.

Stadion Park princev, gledalcev 44.000, sodniki: Turpin, Cano in Danos (vsi Francija)

Strelci: 0 : 1 Gomez (29.)

Severna Irska: McGovern, Hughes, Cathcart, McAuley, J. Evans, Ward (od 70. Magennis), C. Evans (od 84. McGinn), Davis, Norwood, Dallas, Washington (od 59. Lafferty)

Nemčija: Neuer, Kimmich, Boateng (od 76. Höwedes), Hummels, Hector, Kroos, Khedira (od 69. Schweinsteiger), Müller, Özil, Götze (od 55. Schürrle), Gomez

Rumeni karton: /

Rdeči karton: /

Svetovni prvaki so se v osmino finala prebili s prvega mesta skupine C. Na zadnji tekmi proti Severnim Ircem so tako rekoč ves čas prevladovali, si priigrali številne priložnosti, a na koncu slavili le z 1 : 0. To je sicer šesta nemška zmaga v desetem obračunu s Severno Irsko. Dvakrat je bila poražena, dvakrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.

Zadetek je v 29. minuti dosegel Besiktasev Mario Gomez, ko je iz bližine zadel po nesebični podaji Thomasa Müllerja

Blaszczykowski za drugo poljsko zmago

Medtem pa je Poljska po zadetku rezervista Jakuba Blaszczykowskega ugnala Ukrajino, ki Francijo zapušča s tremi porazi. Poljaki so zmagali drugič, ob še enem remiju imajo sedem točk, toliko kot tudi Nemčija, ki pa je skupinski del končala na vrhu zaradi boljše gol razlike. V osmini finala jih čaka Švica.