EURO 2016

Milik poskrbel za zasluženo zmago Poljakov

Objavljeno 12. junij 2016 22.45 | Posodobljeno 12. junij 2016 22.45 | Piše: STA, M. U.

Poljska – Severna Irska 1 : 0

NICA – Poljska nogometna reprezentanca je v prvem krogu evropskega prvenstva v Franciji v skupini C v Nici premagala Severno Irsko z 1 : 0 (0 : 0). Edini zadetek na tekmi je dosegel Arkadiusz Milik v 51. minuti.

Poljska je na dosedanjih evropskih prvenstvih do te tekme zbrala tri neodločene izide in tri poraze. Danes pa je povsem zasluženo prišla do prve zmage, saj je bila – kljub minimalni prednosti – občutno boljša od Severne Irske, ki je skrbela predvsem za obrambni vidik igre, medtem ko je v napadu ostala marsikaj dolžna (streli 18 : 2 v korist Poljske). Severna Irska, debitantka na prvenstvih stare celine, je tako prekinila niz 12 tekem brez poraza.

Poljska bo naslednjo tekmo igrala 16. junija v St. Denisu proti Nemčiji, Severna Irska pa v Lyonu proti Ukrajini.