EP 2016

Islandci premagali Avstrijo

Objavljeno 22. junij 2016 23.10 | Posodobljeno 22. junij 2016 23.11 | Piše: STA, T. Pa.

Za Avstrijce je prvenstva konec.

PARIZ – Islandska nogometna reprezentanca je v 3. krogu evropskega prvenstva v skupini F premagala Avstrijo z 2 : 1 in zasedla drugo mesto v skupini, zato bo v osmini finala v ponedeljek v Nici igrala z Anglijo.

Islandija je povedla že v 18. minuti, ko je zadel Jon Dadi Bödvarsson, napadalec Kaiserslauterna. Alessandro Schöpf je v 60. minuti izenačil, igralec Schalkeja 04 je v igro prišel v začetku drugega polčasa. Arnor Ingvi Traustason je v 94. minuti v zadnjem napadu na tekmi zapečatil usodo Avstrije. Strelec zmagovitega zadetka je v igro vstopil v 80. minuti.

Islandija (s 321.857 prebivalci) je na svojem prvem EP prišla med 16 najboljših ekip, v skupini je tako kot prvouvrščena Madžarska osvojila pet točk, vendar je imela slabšo razliko v zadetkih. Portugalska je končala za njo na tretjem mestu.