EURO

Objavljeno 16. junij 2016 00.13 | Posodobljeno 16. junij 2016 01.04 | Piše: STA, Mo. S.

Romuni in Švicarji so se razšli z neodločenim izidom.

LILLE, PARIZ, MARSEILLE – Nogometaši Slovaške so v tekmi drugega kroga evropskega prvenstva v Franciji (skupina B) v Lillu premagali Rusijo z 2 : 1 (2 : 0). Za Slovaško sta zadela Vladimir Weiss v 32. in Marek Hamšik v 45., za Rusijo pa Denis Glušakov v 80. minuti.

Tekma je imela tudi nekaj slovenskega pridiha, saj so prvič na Euru 2016 pravico delili Slovenci: glavni sodnik je bil Damir Skomina, pomočnika pa Jure Praprotnik in Robert Vukan.

Reprezentanci Romunije in Švice (skupina A) sta se razšli z neodločenim izidom 1 : 1 (1 : 0). Za Romune je zadel Bogdan Stancu v 18. minuti z bele točke, za Švicarje pa Admir Mehmedi v 57.

Nogometaši Francije so v Marseillu (skupina A) premagali Albanijo z 2 : 0 (0 : 0). Prvi francoski zadetek je dosegel Antoine Griezmann v 90. minut, drugega pa Dimitri Payet v šesti minuti sodnikovega dodatka.