V VODI

Žnidarčič najboljši v svetovnem pokalu

Objavljeno 29. junij 2014 10.00 | Posodobljeno 29. junij 2014 10.00 | Piše: STA, D. P.

Zadnja zmaga v finalu mu je prinesla že 25 kolajno v svetovnih pokalih in četrto v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Nejc Žnidarčič

DUNAJ – Slovenski kajakaš na divjih vodah Nejc Žnidarčič je na Dunaju zmagal na zadnji tekmi svetovnega pokala spustašev v sprintu in osvojil tudi skupni seštevek svetovnega pokala.

Žnidarčič je dobro formo potrdil že z zmago v kvalifikacijah, kjer je imel skoraj dve sekundi prednosti pred Björnom Beerschwengerjem. V finalu je imel slovenski tekmovalec ostrejšega tekmeca v Paulu Gratonu, a ta je za Primorcem, ki je bil vnovič najhitrejši, zaostal za 83 stotink sekunde. Slovenski uspeh je s tretjim mestom zaokrožil Vid Debeljak.

»Finale svetovnega pokala se je zame iztekel sanjsko, ne morem si zamisliti boljšega zaključka sezone. Že po kvalifikacijski vožnji mi je dobro kazalo, dunajska proga mi je pisana na kožo, kar se je poznalo tudi pri časovni prednosti. Kljub spoznanju, da se mi nasmiha zmaga v skupnem seštevku svetovnega pokala, sem v finalno vožnjo šel povsem umirjeno in opravil idealen spust. Sreča je bila tokrat na moji strani,« je tekmo pokomentiral Žnidarčič.