EVROLIGA

Zmaga za Blažiča, poraz za Dragića

Objavljeno 11. februar 2016 23.40 | Posodobljeno 11. februar 2016 23.40 | Piše: STA, Mo. S.

Luka Dončić in Aleksej Nikolić priložnosti nista dobila.

LJUBLJANA – Na današnjih tekmah sedmega kroga drugega dela košarkarske evrolige so nastopili klubi vseh slovenskih košarkarjev, od Slovencev pa sta igrala le dva. Zoran Dragić je s Himkijem izgubil proti Realu s 93 : 82. Laboral Kutxa Jake Blažiča pa je z 90 : 64 premagala Brose Baskets Bamberg.

V obračunu Himkija Zorana Dragića in Reala Luke Dončića je bil boljši gostujoči Real, ki je tekmece tudi ujel na lestvici s štirimi zmagami. Pri Špancih sicer Dončić ni dobil priložnosti za igro, pri Moskovčanih, ki so zapravili vodstvo ob polčasu in izgubili zadnji četrtini, pa je Dragić v dobrih 17 minutah na parketu zbral pet točk.

Na igrišču bi se lahko v neposrednem dvoboju srečala tudi Aleksej Nikolić in Jaka Blažič. A nemški Brose Baskets je v Vitorio prišel brez slovenskega košarkarja, pri domačih pa je Blažič igral 15,5 minute, za visoko zmago, s katero so se Baski začasno povzpeli na vrh te skupine, pa je prispeval sedem točk in dva skoka.