Zmaga Švicarju Martinu, Mezgec 147.

Objavljeno 14. junij 2014 20.18 | Posodobljeno 14. junij 2014 20.19 | Piše: STA, A. K.

Edini slovenski kolesar Luka Mezgec je osvojil 147. mesto.

Daniel Martin.

BELLINZONA – Trikratni svetovni kolesarski prvak Nemec Tony Martin je v soboto zmagal na uvodnem kronometru kolesarske dirke po Švici. Na 9,4 kilometra dolgi progi v Bellinzoni je Martin z dosežkom 13 minut in 48 sekund ugnal Nizozemca Toma Dumoulina za šest sekund, tretji je bil Avstralec Dennis Rohan. Edini slovenski kolesar Luka Mezgec je zaostal 1 minuto in 39 sekund ter osvojil 147. mesto.

Majhno presenečenje je bilo četrto mesto Švicarja Fabiana Cancellare, ki je zaostal za 16 sekund, a ne gre prezreti, da je Švicar pred startom padel in nastopil z odrgninami. Razočaranje je bil nastop olimpijskega prvaka Britanca Bradleyja Wigginsa, ki je bil le 14., Portugalec Rui Costa, ki je dirko po Švici dobil v zadnjih dveh letih, je z zaostankom 42 sekund osvojil 28. mesto.

Druga etapa bo kolesarje vodila od Bellinzone do Sarnena.