Zmaga Memphisa brez Udriha, 25 točk Dragića v Washingtonu

Objavljeno 27. marec 2014 09.22 | Posodobljeno 27. marec 2014 09.22 | Piše: STA, A. L.

Dragić in Gerld Green sta hitro odgovorila za novo zmago Phoenixa.

Goran Dragić.

SALT LAKE – Košarkarji Memphisa so v ligi NBA ugnali Utah z 91 : 87. Beno Udrih spet ni dobil priložnosti za igro in si je tekmo ogledal s klopi. Goran Dragić pa je bil znova prvi strelec Phoenixa, ki se je na gostovanju v Washingtonu veselil zmage z 99 : 93. Slovenski reprezentant je dosegel 25 točk, sedem skokov, šest podaj in celo blokado.

V olimpijskem Salt Lake Cityju je bil najučinkovitejši v vrstah Memphisa z 22 koši Zach Randolph, Marc Conley jih je dosegel 19 in Marc Gasol 18. Pri poražencih je 22 točk dosegel Derrick Favors. Večji del tekme je bil v prednosti Utah, ki je še sredi tretje četrtine vodil s 65 : 49 in ob koncu te četrtine z 71 : 62. Memphis je izenačil slabe tri minute pred koncem ob 84. točki, v končnici pa sta Randolph in Gasol poskrbela za zmago gostov iz Tennesseeja.

V Washingtonu je v vrstah Phoenixa izstopal še Eric Bloedsoe s 23 koši, John Wall jih je na drugi strani dosegel kar 29, ob sebi pa ni imel dovolj razpoloženih soigralcev, da bi zmaga ostala v ameriški prestolnici. Zmaga Phoenixa je bila lažja, kot to kaže končni izid. Gostje iz Arizone so ob polčasu vodili za 10 točk, v tretji četrtini nato že s 75 : 50. V zadnjem delu so se gostitelji približali na 79 : 83, a sta Dragić in Gerld Green hitro odgovorila za novo zmago Phoenixa.