Zielinski novi vodilni na Poljskem, Mezgec peti

Objavljeno 05. avgust 2015 21.13 | Posodobljeno 05. avgust 2015 21.15 | Piše: STA, Mo. S.

Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je bil 13., Borut Božič (Astana) 28., Matej Mohorič (Cannondale-Garmin) je bil 58.

Luka Mezgec.

KRAKOV – Poljski kolesar Maciej Bodnar je zmagovalec četrte etape dirke po Poljski. Član ekipe Tinkoff-Saxo je v zaključku imel več moči od dveh ubežnih kolegov, njegov rojak Kamil Zielinski je bil na koncu drugi, Latvijec Gatis Smukulis pa tretji. S petim mestom se je izkazal Luka Mezgec (Giant-Alpecin). Novi vodilni je Zielinski.

Zasledovalci so v cilj 220 kilometrov dolge etape med Jaworznim in Nowym Saczom pripeljali z 20 sekundami zaostanka, pred Mezgecem je etapo končal Avstralec Caleb Ewan. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je bil 13., Borut Božič (Astana) 28., Matej Mohorič (Cannondale-Garmin) je bil 58.

Zielinski ima zdaj tri sekunde prednosti pred Bodnarjem, tretje mesto skupno je obdržal Ewan, ki pa zaostaja 22 sekund. Mohorič je z 32 sekundami zaostanka 23., Bole zaostaja 36 sekund in je 50., Mezgec na 95. mestu zaostaja 1:31 minute, Božič pa na 97. 2:15 minute.