LIGA ABA

Zeleni zmaji v Beogradu brez možnosti za zmago

Objavljeno 07. oktober 2012 22.22 | Posodobljeno 07. oktober 2012 22.22 | Piše: Mi. S., STA

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu lige ABA izgubili s Crveno zvezdo s 76 : 87 (21 : 30, 39 : 51, 50 : 70).

BEOGRAD – Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli prvi poraz v ligi ABA. Po dveh uspešnih predstavah proti Radničkemu in Splitu so tokrat v dvorani Pionir naleteli na motivirano Crveno zvezdo, ki je po uvodnih dveh porazih zamenjala trenerja, in izgubili s 76 : 87.

Za Ljubljančane je bila tekma v Beogradu zadnja preizkušnja pred startom evrolige – v četrtek bodo zmaji igrali v Cantuju v Lombardiji, hkrati pa prva v nizu gostovanj. V naslednjem krogu (15. 10.) bo Olimpija nastopila v Zadru, občinstvu v Stožicah pa se bo znova predstavila 19. oktobra v drugem krogu evrolige proti Fenerbahčeju.

Olimpija je bila tokrat brez možnosti za zmago. Že na začetku je zaostala, tako da si je Crvena zvezda do sedme minute priigrala 15 točk naskoka (24 : 9), sredi druge četrtine pa se je razlika povzpela na 39 : 21. Beograjčani so uspeli zaustaviti tako Jako Blažiča, najboljšega posameznika pri Unionu Olimpiji na prvih dveh tekmah, kakor tudi Teemuja Rannikka, ob zgolj enem razpoloženem igralcu – Klemnu Prepeliču (18 točk) – pa zeleno-beli niso bili konkurenčni. Ob tem, da je na drugi strani blestel ameriški center Elton Brown, ki je zbral 24 točk in 10 skokov (indeks 34).

V drugem polčasu se je razlika med moštvoma še povečala, po koncu 30 minut je znašala že 20 točk, tako da je dobljena zadnja četrtina za Ljubljančane zgolj slaba tolažba.