KOŠARKA

Že videno: Tajfun boljši od Krke

Objavljeno 28. september 2015 12.52 | Posodobljeno 28. september 2015 12.54 | Piše: Drago Perko

Povratnik v moštvo iz Šentjurja Sandi Čebular je v superpokalu s pomočjo soigralcev potopil Novomeščane.

Državni prvak Tajfun je izvrstno začel sezono, v kateri bo igral v Fibinem pokalu in regionalni ligi ABA.

V noči na nedeljo se v Šentjurju ni spalo. Podobno je bilo tudi v Novem mestu. V Šentjurju so slavili nov naslov, v Novem mestu pa razmišljali, kaj je šlo narobe in zakaj tako bleda predstava na košarkarskem superpokalu, ki je z izidom 72:60 pripadel Tajfunu. »Saj je prav, da so tako motivirani. Drugače niti ne moremo biti uspešni,« je trener Dejan Mihevc odvrnil na našo opazko, da so se tajfunovci pognali v tekmo, kot bi se strgali z verige. V Krkin koš je padalo z vseh strani. Tako naglo in učinkovito, da Dolenjci (lani jih je Tajfun izločil v polfinalu lige Telemach) niso vedeli, kaj naj storijo. Tako nebogljenih jih že lep čas ni bilo videti. Da Tajfun misli resno, je bilo jasno na uvodu v drugo četrtino, ko je prednost rasla in rasla. Trener Mihevc je vešče rotiral svoje igralce, Krkin strateg Ivan Velić pa je bil (pretirano) miren, očitno se je kuhalo v njem, eksplodiral je v garderobi, zgovoren pa je bil tudi pred mikrofoni. »Tekmo smo začeli katastrofalno, brez koncentracije in očitno so igralci mislili, da bo zmaga prišla sama od sebe. S tako igro ne bi parirali tretjeligašu, kaj šele Tajfunu, ki je državni prvak,« je upravičeno bentil Velić, ko je z jezikovo juho opral svoje varovance. Zameril je porazno obrambo, saj so v prvem polčasu prejeli 49 točk. Z anemičnim ter brezidejnim napadom so jih dosegli le 30. Treba je povedati, da je Tajfun zadeval kot za stavo. »Z odprtimi meti smo jim dovolili, da se razigrajo,« je nadaljeval Velić, ki je nekaj besed pohvale našel le za igro v drugem delu. »Medlo smo začeli. Težko se je vračati na taki tekmi. Prideš blizu, a so zadeli težak met, potem smo še mi naredili neumnost,« je poraz obžaloval Luka Lapornik.

Nagradi za
Čebularja in Mihevca

Tajfun je deloval zbrano in mirno. Videlo se je, da je bolj uigran kot Krka. Za nameček so se vsi štirje novinci izkazali – dosegli so skoraj polovico (35) vseh točk. Najbolj se je izkazal Sandi Čebular, ki je 15 točkam dodal dva skoka in pet podaj. To je bilo dovolj za naziv najkoristnejšega igralca finala. »V Tajfun sem se vrnil, ker želim osvajati naslove. Dobro smo začeli,« je bil nasmejan mož s Kozjanskega, ki je s svojo ženo Tjašo našel dom v Braslovčah, januarja pa bo Sandi postal tudi očka. V Krki novinci niso povsem prepričali. S preudarno igro je navdušil povratnik Jure Lalić (18 točk, 4 skoki), zadovoljivo oceno si zasluži še Stefan Sinovec (16 točk). Precej več se pričakuje od Dušana Katnića, ki tako kot večina soigralcev še ni pri metu. »Prvi polčas smo odigrali precej bolje kot v nadaljevanju. A to je šele začetek sezone, nihanja pa pričakovana. Kljub temu sem zadovoljen,« je povedal Mihevc, ki je pred tekmo dobil iz rok Janeza Drvariča še priznanje za najboljšega trenerja sezone. Da to ni bilo naključje, je potrdil tudi na sobotni tekmi. »V prvem polčasu tega nihanja ni bilo, odigrali smo, kot smo se dogovorili pred tekmo, v drugem pa tudi Novomeščani niso imeli več kaj izgubiti, odigrali so bolj agresivno, na kar na začetku nismo odreagirali in tekma je bila še bolj zanimiva,« je povedal Mihevc. »Vesel sem. Sem pa tudi vedel in opozarjal, da je Krka v prestopnem roku vsaj na papirju sestavila najboljšo ekipo v Sloveniji. Niso pa še uigrani, zato sta se izrazili naša borbenost in nepopustljivost. Izkazali so se tudi naši novinci, predvsem Sandi,« pa je po finalu povedal 37-letni kapetan Tajfuna Dragiša Drobnjak, ki je upal, da mu bo pokal izročil prijatelj in sedanji generalni sekretar KZS Rašo Nesterović. Pa se to ni zgodilo. Ob takšni igri bo imel Rašo še priložnost, da uresniči Drobnjakovo željo.