USPEŠNO

Žbogar iz Hyeresa z drugim mestom

Objavljeno 26. april 2015 16.19 | Posodobljeno 26. april 2015 16.19 | Piše: STA, A. L.

Žbogar zadovoljen zapušča Hyeres, saj je regata pokazala, da je s svojo ekipo naredil velik korak naprej v močnem vetru, kar je bil glavni cilj dela pozimi.

MARSEILLE – Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je v regati za medalje v razredu finn svetovnega pokala v francoskem Hyeresu osvojil tretje mesto in obdržal skupno drugo mesto. Zmage se je veselil Britanec Giles Scott, tretji je bil Britanec Edward Wright.

Žbogar je po včerajšnjih zmagah v regati za medalje startal z drugega mesta. Vedel je, da ga čaka zahteven boj, prvo mesto je bilo tako rekoč oddano, za drugo in tretje mesto pa so se borili trije jadralci. S tretjim mestom v regati za medalje je osvojil srebro in zaostal samo za Scottom, ki je osvojil še eno v seriji zaporednih zmag na največjih tekmovanjih, vendar je tokrat pokazal nekaj ranljivosti. Na tretjem mestu je regato zaključil Wright.