FUTSAL

Zaradi bombe v španski mreži Slovenija svetovna senzacija

Objavljeno: 24.03.2016 07:24Posodobljeno: 24.03.2016 07:24

Zdesetkana slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu prvič boljša od evropskega prvaka.

Dvaindvajseti marec 2016 bo ostal z zlatimi črkami zapisan v zgodovini slovenskega športa. Zasluge za to gredo igralcem reprezentance v dvoranskem nogometu. Slovenija, z nekaj profesionalnimi igralci, je sredi Maribora v dodatnih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Kolumbiji na kolena spravila šestkratnega evropskega in dvakratnega svetovnega prvaka. Če je španska statistika točna, pa ne gre dvomiti o tem, so zadnjo tekmo v rednem delu izgubili 11. decembra 2005 proti Braziliji, 1:2 je bilo. Zdajšnji selektor José Venancio López Hierro je od leta 2007 izgubil le tri tekme – finala svetovnih prvenstev 2008 in 2012 ter polfinale evropskega prvenstva 2014, dvakrat po podaljšku, enkrat po kazenskih strelih! Čudeža od Slovenije nihče ni pričakoval. Niti stavnice, kvota na zmago fantov je bila izjemnih 21! Tudi zavoljo statistike, ki je bila (in še vedno je) krepko na strani Špancev. To je bila 15. medsebojna tekma Slovenije in Španije, ki je šele prvič izgubila, dve tekmi sta se končali z remijem, ducat so jih dobili Španci. Da so Španci res superiorni, potrjuje podatek, da so na zadnjem prvenstvu stare celine v vseh prvih polčasih dosegli vsaj gol, nikoli pa tega polčasa niso izgubili! V zadnjih dveh letih so tekmecem redno zabijali po pet komadov na srečanje.

Celoten članek je na voljo našim naročnikom. Vabimo vas, da to postanete: v sledeči tabeli si izberite digitalni paket po vaši meri.