Vozlovi še en rekord, vrhunsko tudi Dugonjić

Objavljeno 04. april 2015 22.17 | Posodobljeno 04. april 2015 22.17 | Piše: STA, A. L.

S 30,77 sekunde je zmagala Nizozemka Moniek Nijhuis.

Tjaša Vozel.

EINDHOVEN – Plavalka kranjske Zvezde Tjaša Vozel je na plavalnem mitingu v Eindhovnu dosegla še slovenski rekord na 50 m prsno. Z 31,43 sekunde je za skoraj štiri desetinke izboljšala svoj rekord iz lanskega leta in osvojila drugo mesto. S 30,77 sekunde je zmagala Nizozemka Moniek Nijhuis.

Odlično je na 50 m prsno nastopil tudi Ravenčan Damir Dugonjić, ki pa je ob dosežku 27,27 za desetinko zaostal za Srbom Čabo Silađijem in nekdanjim južnoafriškim svetovnim rekorderjem Cameronom van der Burghom, ki sta si razdelila prvo mesto. Izidi so drugi, tretji in četrti najboljši dosežek na svetu letos, pred njimi je le Britanec Adam Peaty.

Uspešna v kvalifikacijah

Na 400 m prosto sta Anja Klinar (4:10,68) in Gaja Natlačen (4:14,75) z osebnima rekordoma zasedli drugo in tretje mesto. Njun uspeh je s petim dopolnila Špela Perše, zmagala pa je Madžarka Boglarka Kapas. Klinarjeva je dobro nastopila tudi v kvalifikacijah na 200 m delfin, kjer je bila druga, popoldan pa zaradi nastopa na 400 m prosto v tej disciplini ni tekmovala.

V polfinalu na 100 m prosto sta nastopili še Nastja Govejšek in Tjaša Pintar. Prva si je z osmim mestom priplavala nedeljski finale, druga je bila 14.