HOKEJ

Visok poraz Jeseničanov z Norvežani

Objavljeno 24. avgust 2013 00.10 | Posodobljeno 24. avgust 2013 00.10 | Piše: STA, M. U.

Tudi tokrat so naši hokejisti doživljali učno uro.

BLED – Ekipa Team Jesenice je na četrti tekmi poletne hokejske lige Rudija Hitija izgubila z norveškim prvakom Stavangerjem z 1 : 7 (1 : 2, 0 : 4, 0 : 1). Jeseničani so na blejskem turnirju doživeli dva visoka poraza, v soboto pa se bodo v zadnjem dvoboju pomerili z ljubljanskim Telemachom Olimpijo.

Norveška ekipa razred zase

Proti Olimpiji so se Skandinavci odlikovali v vseh elementih hokejske igre in slovenske prvake odpravili s pol ducata zadetkov, vlogo favoritov pa so upravičili tudi v drugi tekmi. Jeseniška obramba z vratarjem Juretom Pavličem se je gostom uspešno upirala vse do osme minute. Šest minut pozneje je Stavanger še drugič zadel v polno, toda to še ni do ustavilo Jeseničanov. V predzadnji minuti so izkoristili številčno prednost in se z zadetkom Aleša Remarja vrnili v igro. A bolje pripravljeni gostje so nato v drugi tretjini močno dvignili ritem in dosegli štiri zadetke. V zadnjem delu so s sedmim golom le še potrdili zmago.