NBA

Objavljeno 16. januar 2014 09.39 | Posodobljeno 16. januar 2014 09.40 | Piše: STA, A. L.

Dosegel je tudi deset skokov, sedem podaj, ukradel dve žogi in blokiral met.

PHOENIX – Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Phoenix Suns je v noči na četrtek gostilo ekipo Los Angeles Lakers in zmagalo s 121 : 114. Slovenski reprezentant Goran Dragić je za Sonca dosegel 18 točk, deset skokov, sedem podaj, ukradel žogi in blokiral met.

Junak tekme je bil Gerald Green, ki je bil z 28 točkami prvi strelec tekme in je postavil osebni strelski rekord sezone. Channing Frye se je ustavil pri 20 točkah, deset jih je dosegel v zadnji četrtini, Markieff Morris pa je k uspehu Phoenixa prispeval 24 točk, 17 v prvem polčasu. Na drugi strani je Pau Gasol dal 24 točk, Wesley Johnson pa 22.

Lakersi so sredi druge četrtine ostali brez prvega strelca Nicka Younga, ki je udaril Dragića v obraz. Younga je sicer med prodorom s prekrškom oviral center Phoenixa Alex Len, Young ga je odrinil, nato pa udaril še Dragića. »Odzval sem se. Enako bi se vsakdo. Grd prekršek je bil,« je po tekmi pokomentiral Young, ki je izrazil nezadovoljstvo, da se soigralci niso postavili ob njega, ko je prišlo do prerivanja. »Jezen sem, ker sem bil sam, njih pa pet. Če bi se kdo postavil zraven, ne bi prišlo do tega. Žal mi je za Dragića. Bil je tam. Nisem udaril, želel sem pokazati, naj se umaknejo.«

Branilci naslova, igralci Miami Heat, so doživeli tretji zaporedni poraz. S 97 : 114 so klonili proti ekipi Washington Wizards, ki je vodila tudi 34 točk. S 25 točkami sta se strelsko najbolj izkazala LeBron James pri poražencih in John Wall pri zmagovalcih. Tekma Orlando – Chicago se je končala šele po treh podaljških, zmage s 128 : 125 pa so se veselili Biki. Joakim Noah je dosegel 26 točk in 19 skokov, na drugi strani pa je blestel Victor Oladipo s 35 točkami. Zmagi sta zabeležili tudi druga in tretja ekipa lige NBA. San Antonio je s 109 : 105 premagal Utah Jazz, Portland pa s 108 : 96 Cleveland.

Izidi preostalih tekem: Philadelphia 76ers – Charlotte Bobcats 95 : 92, Boston Celtics – Toronto Raptors 88 : 83, Golden State Warriors – Denver Nuggets 116 : 123, Milwaukee Bucks – Memphis Grizzlies 77 : 82, New Orleans Pelicans – Houston Rockets 100 : 103, Minnesota Timberwolves – Sacramento Kings 108 : 111, Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks 129 : 127.