DIRKA PO ŠPANIJI

Veteran Horner z drugo etapno zmago spet v rdečem

Objavljeno 02. september 2013 20.25 | Posodobljeno 02. september 2013 20.26 | Piše: STA, Ma. F.

V skupni razvrstitvi ima zdaj Horner 52 sekund prednosti pred Nibalijem ter minuto in osem sekund pred Valverdejem.

Chris Horner.

MADRID – Na kolesarski dirki po Španiji si tekmovalci še naprej podajajo rdečo majico vodilnega. Po 10., prvi pravi gorski etapi s ciljem na prelazu Hazallanas, jo je z drugo etapno zmago na dirki spet prevzel ameriški veteran Chris Horner (RadioShack), ki je za 48 sekund premagal nekdanjega zmagovalca dirke Italijana Vincenza Nibalija.

Tretje mesto je v 186,8 kilometra dolgi etapi zasedel Španec Alejandro Valverde; zaostal je minuto in dve sekundi. Daniel Moreno, ki je pred tem kolesaril v rdeči majici, je zaostal še mnogo več, tako da je moral predati skupno vodstvo. V skupni razvrstitvi ima zdaj Horner 52 sekund prednosti pred Nibalijem ter minuto in osem sekund pred Valverdejem.

Jani Brajkovič, skupaj z Jacobom Fuglsangom glavni Nibalijev pomočnik, je zaostal točno pet minut in zasedel 30. mesto, Grega Bole pa je bil še slabši.