Velenjčani po hudem boju izgubili v Hamburgu

Objavljeno 11. februar 2015 22.46 | Posodobljeno 11. februar 2015 22.46 | Piše: STA, T. L.

Proti nemškemu HSV so izgubili z 28 : 33.

Fotografija je simbolična.

HAMBURG – Rokometaši velenjskega Gorenja so v današnji tekmi 1. kroga evropskega pokala EHF (skupina A) v gosteh izgubili proti nemškemu HSV z 28 : 33 (14 : 15). Slovenski podprvak se bo v prihodnjem krogu v soboto, 21. februarja, v Rdeči dvorani pomeril z norveškim Haslumom.

Izbranci velenjskega trenerja Ivana Vajdla so na najboljši možni način odprli tekmo v Nemčiji in si po devetih minutah priigrali tri gole prednosti (4 : 1), le tri minute kasneje pa povišali na 6 : 2. Toda favorizirani gostitelji so jih v 28. minuti ujeli (11 : 11), Velenjčani pa so na odmor odšli z zaostankom gola (14 : 15).

V drugi polovici tekme je v tukajšnji dvorani potekal ogorčen boj za vsako žogo, v rahli rezultatski prednosti so bili gostitelji, a »ose« so jim vztrajno dihale za ovratnik in v začetku zadnje četrtine dvoboja celo povedle z 22 : 21. Nato so rokometaši iz Hamburga naredili delni izid 4 : 0  in tekma je bila odločena.

V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najučinkovitejša Mario Šoštarič s sedmimi in Senjamin Burić s šestimi goli.

* Športna dvorana, gledalcev 1589, sodnika: Pichon in Reveret (oba Francija)
* HSV: Bitter, Herrmann, Schröder, Simicu 5, Jansen 3, Papriow, Toft Hansen 6, Đorđević, Lindberg 7, Hanisch, Brauer, Mahe 5, Hens, Dominković, Pfahl 7, Feld
* Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 1, Cehte, Medved 2, S. Burić 6, Szyba 3, Skube 5, Golčar, Šoštarič 7, Kleč, Dobelšek, Gams, Nosan, Dujmovič 4, Bećiri
* Sedemmetrovke: HSV 7 (5), Gorenje Velenje 6 (2)
* Izključitve: HSV 10, Gorenje Velenje 18 minut
* Rdeči karton: Medved (51.)