Utroša v finalu turnirja v Bolgariji

Objavljeno 21. avgust 2013 19.42 | Posodobljeno 21. avgust 2013 19.42 | Piše: STA, Mo. S.

Iztok Utroša je dobro pripravljen na novo tekmovalno sezono.

Iztok Utroša.

SOFIJA – Slovenski badmintonist Iztok Utroša uspešno nastopa na mednarodnem prvenstvu Bolgarije v Sofiji, ki šteje za svetovno jakostno lestvico. V četrtfinalu je premagal Valižana Daniela Fonta z 2 : 0 (13, 17), v polfinalu pa Danca Steffena Rasmussena prav tako z 2 : 0 (14, 15).

Njegov tekmec v finalu bo v četrtek Poljak Michal Rogalski, morebitna zmaga pa bi slovenskemu igralcu prinesla 2500 točk na svetovni jakostni lestvici.

Njegova igra se izboljšuje

»Moje igre na tem turnirju dokazujejo, da je bila odločitev o enomesečnih pripravah na Kitajskem še kako koristna, saj se moja igra izboljšuje in sem dobro pripravljen na začetku nove tekmovalne sezone, v finale sem se namreč uvrstil brez izgubljenega niza,« je sporočil Utroša, ki bo naslednji teden nastopil še na odprtem prvenstvu Slovaške v Prešovu.