Union Olimpija nadaljuje niz uspehov

Objavljeno 11. november 2014 23.26 | Posodobljeno 11. november 2014 23.26 | Piše: STA, T. L.

Union Olimpija je že v drugem delu evropskega pokala.

Pipana je novi igralec prepričal z delovno vnemo in talentom.

RIGA – Košarkarji Uniona Olimpije so v petem krogu evropskega pokala (skupina D) premagali Rigo s 83 : 74 (26 : 5, 50 : 28, 64 : 52). Nadaljujejo niz uspehov v evropskem pokalu na gostovanjih. Po Carigradu in Debrecenu so osvojili še Rigo, tako da imajo po prvih petih krogih štiri zmage. Z zadnjo so si tako rekoč že zagotovili eno od prvih štirih mest v skupini D, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje. V evropskem pokalu bodo tako nastopali tudi januarja in februarja.

V Rigi so varovanci trenerja Aleša Pipana dosegli eno najprepričljivejših zmag v sezoni. V nasprotju z mnogimi tekmami v dosedanjem mesecu in pol nove sezone so zveste privržence »prikrajšali« za dramatičnost – vodili so od prve do zadnje minute in tekmeca niso spustili na manj kot osem točk zaostanka.

Domačini so vodili z 1 : 0. Blizu so bili še pri 3 : 4. Preostanek tekme je bil v znamenju Uniona Olimpije, ki je nastopila brez dveh nosilcev igre, Sasuja Salina, ki bo zaradi poškodbe gležnja počival dva tedna, in Mirze Begića, ki je vedno bliže prestopu k novim delodajalcem. Prva četrtina se je tako končala s prednostjo 26 : 5, ob odmoru je bilo 50 : 28, gostitelji pa so se najbolj približali ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, ko se je razlika nekajkrat spustila na osem točk.

Pri zeleno-belih so imeli štirje igralci odličen statistični indeks. Alen Omić je dosegel 13 točk in imel kar 16 skokov (indeks 23), Blaž Mahkovic je ob metu iz igre 9 : 10 dosegel 20 točk (20), Luka Rupnik je zbral 18 točk (19), Gregor Hrovat pa je imel ob devetih točkah še osem skokov in tri ukradene žoge (17).

Union Olimpija bo v naslednjem krogu evropskega pokal gostila zasedbo Bešiktaša (19. 11.).

* Dvorana Riga, gledalcev 1700, sodniki: Šulga, Čebišev (oba Ukrajina), Van den Broeck (Belgija)

* Riga: Mejeris 8 (2 : 2), Jakovics 11 (1 : 2), Fall 9 (1 : 1), Strelnieks 3 (1 : 1), Kurucs 7 (1 : 1), Robinson 16 (1 : 2), Zakis 16 (0 : 4), Pasecniks 4 (1 : 2)
* Union Olimpija: Rupnik 18 (10 : 10), Hrovat 9 (7 : 8), Nikolov 2, Mahkovic 20 (1 : 2), Omić 13 (3 : 5), Prepelič 8 (3 : 4), Marinović 6, Kanacević 7
* Prosti meti: Riga 8 : 15, Union Olimpija 26 : 31
* Met za tri točke: Riga 2 : 19 (Robinson, Pasecniks), Union Olimpija 5 : 20 (Rupnik 2, Kanacević, Prepelič, Mahkovic)
* Osebne napake: Riga 26, Union Olimpija 20
* Pet osebnih: Timma (37.)