LIGA NBA

Udrih zmagal z Orlandom, Miami neustavljiv

Objavljeno 05. marec 2013 10.14 | Posodobljeno 05. marec 2013 10.14 | Piše: R. T., STA

Slovenski košarkar Beno Udrih ni bil razpoložen: dve točki in pet podaj v slabih 12 minutah.

NEW ORLEANS – Moštvo košarkarske lige NBA Orlando Magic je v noči na torek v gosteh v New Orleansu zmagalo s 105 : 102. Slovenec Beno Udrih je v dresu zmagovalcev v 12 minutah igre prispeval dve točki in pet podaj. Prvi strelec zmagovalcev je bil Arron Afflalo s 26 točkami, v zadnjih 38 minutah tekme jih je dosegel kar pet. Orlando, ki je ob polčasu zaostajal kar za 17 točk, je s to zmago uspešno zaključil negativni niz treh porazov. Pri domačih so Anthony Davis, Greivis Vasquez in Eric Gordon dosegli po 17 točk.

Miami melje naprej

Aktualni prvaki lige NBA Miami Heat so še naprej neustavljivi. Ekipa s Floride je v noči na torek vknjižila že 15. zmago zapored v gosteh pri Minnesoti (97 : 81) in postavila klubski rekord. Miami je zadnjič izgubil 1. februarja, ko je izgubil proti Indiani z 89 : 102.

V dresu Miamija je bil tokrat najboljši Dwyane Wade z 32 točkami, 10 ujetimi žogami in 7 podajami. LeBron James, ki ga pesti lažja poškodba kolena, pa je dosegel 20 točk in prav tako ujel 10 žog. Miami je s 44 zmagami in le 14 porazi najboljša ekipa vzhodne konference, na zahodu pa je San Antonio pri 47 zmagah in 14 porazih.