PRED DOMAČIM OBČINSTVOM

Udrih z Grizliji do četrte zmage zapored

Objavljeno 04. november 2014 08.37 | Posodobljeno 04. november 2014 08.37 | Piše: STA, A. L.

Beno Udrih je v 17 minutah za zmago prispeval devet točk, dva skoka in štiri podaje.

Beno Udrih (18) in Brook Lopez (11).

MEMPHIS – Slovenski košarkar Beno Udrih, ki v severnoameriški ligi NBA nosi dres moštva Memphis Grizzlies, je na uvodu v sezono prišel še do četrte zaporedne zmage, kar se je zgodilo prvič v klubski zgodovini. Grizliji so v domači dvorani s 93 : 81 premagali ekipo New Orleans Pelicans, Udrih pa je v 17 minutah za zmago dodal devet točk, dva skoka in štiri podaje.

Skupno so Grizliji dosegli 16. zaporedno zmago v domači dvorani FedEx Forum, kar je prav tako rekord moštva.

Prvi strelec domače ekipe je bil katalonski zvezdnik Marc Gasol, ki je zbral 16 točk, Zach Randolph jih je dosegel 15, Tayshaun Prince pa 14. Randolph je strelskemu dosežku dodal še 11 skokov, s čimer mu je uspel dvojni dvojček na vseh štirih tekmah to sezono. Tudi Gasol, ki je pod obročema pobral 11 žog, in Tony Allen (12 točk, 11 skokov) sta končala z dvojnim dvojčkom.

Pri gostih iz New Orleansa je bil prvi strelec Tyreke Evans z 21 točkami, Anthony Davis, čigar povprečje na prejšnjih tekmah je bilo 28, je tokrat zaradi odlične igre v obrambi Grizlijev zbral le 14 točk.