DOSEŽEK

Taljat in Božič tretja v Pragi

Objavljeno 26. avgust 2012 16.35 | Posodobljeno 26. avgust 2012 16.35 | Piše: A. L., STA

Taljat in Božič sta bila lani na isti progi prva, letos pa že imata tudi drugo mesto iz Cardiffa.

Luka Božič in Sašo Taljat.

PRAGA – Slovenska slalomista na divjih vodah Luka Božič in Sašo Taljat sta na tekmi svetovnega pokala v Pragi osvojila tretje mesto med kanuističnimi dvojci. Zmagala sta Francoza Pierre Labarelle in Nicolas Peschier pred rojakoma Gauthierem Klaussom in Matthieujem Pecheem.

Dotik malo pred koncem

Taljat in Božič, ki sta bila v polfinalu najhitrejša, sta bila dobro na poti tudi v finalu, a sta se malce pred koncem dotaknila vrat ter za sekundo in 39 stotink zaostala za zmagovalcema. Taljat in Božič sta bila lani na isti progi prva, letos pa že imata tudi drugo mesto iz Cardiffa.

Slovenka peta

Že pred tem so finale odveslale kajakašice. Edina slovenska predstavnica v njem Urša Kragelj je zasedla peto mesto. Zmagala je Slovakinja Jana Dukatova pred Francozinjo Carole Bouzidi in Nemko Ricardo Funk. Kragljeva je za stopničkami zaostala dobro sekundo. Med kajakašicami je v polfinalu, kjer je imela Kragljeva tretji čas, nastopila tudi Eva Terčelj, ki je bila 25., Ajda Novak je izpadla v kvalifikacijah.

Že v soboto je za izjemen uspeh poskrbel kanuist Benjamin Savšek, ki je vpisal svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. Med kajakaši je bil Jure Meglič šesti.