KOŠARKA

Tajfun slavil nad Krko

Objavljeno 07. oktober 2015 01.25 | Posodobljeno 07. oktober 2015 01.25 | Piše: STA, T. L.

Tajfun je v tretjem krogu proti novomeški Krki dosegel novo zmago.

CELJE – Po porazu proti Ciboni je Tajfun danes v tretjem krogu v slovenskem obračunu proti novomeški Krki dosegel novo zmago. Čeprav je na domačem parketu sprva zaostajal, je nato stvari le postavil na svoje mesto in se tako kot v superpokalu pred dnevi veselil nove zmage proti istemu nasprotniku.

V prvem delu tekme je bil za gostitelje nerešljiva uganka predvsem Žiga Dimec, ki je že v uvodnih desetih minutah igre zbral osem točk. Krka je nato svojo prednost zadržala le do sredine druge četrtine, ko sta Domen Bratož in Sandi Čebular zagotovila priključek.

Drugi polčas so bolje začeli domači. Tajfun je v samem začetku nadaljevanja povedel s 37 : 29. Svoj nalet je nadaljeval tudi v 28. minuti, razigral se je predvsem kapetan Dragiša Drobnjak, ko je bilo na semaforju že 49 : 33 in je bilo jasno, da je Tajfun z delnim izidom 9 : 0 iz začetka drugega polčasa praktično že odločil tekmo v svojo korist.

Prvi strelec Tajfuna je bil ob koncu s 14 točkami Čebular, pri Krki sta jih Dušan Katnić in Dimec dosegla po 12.

V četrtem krogu bo Tajfun v četrtek gostoval pri Crveni zvezdi, Krka pa bo v petek gostila Cedevito.

* Dvorana Golovec, gledalcev 1000, sodniki: Petek, Nedović, Vučković (vsi Slovenija).
* Tajfun: Sebić 3, Drzić 2 (2 : 2), Čebular 14 (2:2), Zimič 11 (1 : 4), Bratož 11 (2 : 2), Clark 5, Ponjavić 9 (4 : 4), Drobnjak 10 (3 : 3), Bolčina 4, Parker 5
* Krka: Ivanov 3 (3 : 3), Sinovec 10 (4 : 5), Lalić 5 (1 : 2), Katnić 12, Mulalić 6, Dimec 12, Lapornik 3
* Met za tri točke: Tajfun 6 : 13 (Sebić, Bratož, Clark, Ponjavić, Drobnjak, Parker), Krka 7 : 23 (Katnić 4, Mulalić 2, Ivanov)
* Prosti meti: Tajfun 14 : 19, Krka 8 : 10
* Osebne napake: Tajfun 18, Krka 25