KOŠARKA

Tajfun premagal Sutjesko

Objavljeno 02. oktober 2015 23.43 | Posodobljeno 02. oktober 2015 23.43 | Piše: STA, T. L.

Prvi Tajfunov tekmec je bila črnogorska ekipa iz Nikšića, ki je prav tako novinec v ligi.

Dragiša Drobnjak.

ŠENTJUR – Košarkarji Tajfuna so v tekmi 1. kroga lige ABA premagali Sutjesko z 71 : 68. Košarkarji Tajfuna so danes odigrali prvo tekmo v tem mednarodnem tekmovanju. Državni in superpokalni prvaki pa so se na uvodu, čeprav so bili gostitelji, še niso počutili povsem domače, saj bodo tekme te lige igrali v celjski dvorani Golovec. Prvi Tajfunov tekmec je bila črnogorska ekipa iz Nikšića, ki je prav tako novinec v ligi.

Začetek je pripadel Črnogorcem, a se je Tajfun hitro vrnil. Sandi Čebular je poskrbel za vodstvo še v prvem delu, ki pa je pripadel gostom. Ti so vodstvo ohranili tudi v nadaljevanju in povedli za 10 točk. A košarkarji Tajfuna se niso predali. Danes zelo razpoloženi kapetan Dragiša Drobnjak, tekmo je končal pri 14 točkah, je zadeval v pravih trenutkih. Za začetek dve zaporedni trojki, pomagal pa je še Tomaž Bolčina, in na semaforju je bilo hitro 46 : 40.

Toda tudi Sutjeska se je še enkrat vrnila. Pred zadnjimi desetimi minutami je bilo tako 51 : 53, po začetnem vodstvu Šentjurčanov v zadnji četrtini pa je o zmagi odločala končnica. Ceola Clark in Drobnjak sta imela mirne roke pri prostih metih za 69 : 65. Pri domačih sta ob Drobnjaku izstopala še Clark z 12 točkami in Čebular s 13, najboljši strelec gostov pa je bil z 20 točkami Nemanja Vranješ.

V naslednjem krogu bodo Šentjurčani v nedeljo gostovali pri zagrebški Ciboni.

* Dvorana Golovec, gledalcev 1200, sodniki: Belošević, Glišić, Obrknežević (vsi Srbija).
* Tajfun: M. Sebič 4 (2 : 2), Držić 6, Čebular 13 (3 : 3), Zimić 4, Bratož 3, Clark 12 (4 : 4), Ponjavič 9 (4 : 4), Drobnjak 14 (6 : 6), Bolčina 6.
* Sutjeska: Pavlićević 12, Kruščić 2 (2 : 3), Ćalasan 2, Albijanić 10 (2 : 2), Spasojević 16 (6 : 8), Žižić 2, Vranješ 20 (4 : 6), Šalić 4.
* Met za tri točke: Tajfun 10 : 22 (Držić 2, Čebular 2, Clark 2, Drobnjak 2, Ponjavič, Bratož), Sutjeska 8 : 28 (Pavličević, 4, Spasojević 2, Vranješ 2).
* Prosti meti: Tajfun 19 : 19, Sutjeska 14 : 19.
* Osebne napake: Tajfun 22, Sutjeska 21.