Švedom poslastica proti Češki

Objavljeno 05. maj 2013 00.50 | Posodobljeno 05. maj 2013 00.50 | Piše: STA, S. U.

V preostali tekmi naše skupine je Kanada premagala Dansko s 3 : 1.

Utrinki s tekem.

STOCKLHOLM, HELSINKI – Potem ko je slovenska hokejska reprezentanca na svetovnem prvenstvu elitne skupine, ki ga gostita Švedska in Finska, v uvodnem nastopu izgubila proti Norveški (1 : 3), je danes v isti skupini Kanada premagala Dansko s 3 : 1, derbi med Češko in Švedsko pa je dobila slednja z 2 : 1.

Švedi so se oddolžili za uvodni poraz

Danci so tekmo v Stockholmu dobro začeli in vodili po prvi tretjini in golu Mortena Greena ob igralcu več. Kanadčani pa so v zadnjih dveh tretjinah stvari postavili na svoje mesto ter z zadetki uglednih hokejskih imen, Matta Duchena, ki je bil uspešen dvakrat, in Stevena Stamkosa, prišli do pričakovane zmage.

V večernem derbiju je Švede, ki so v petek klonili pred Švicarji, v vodstvo popeljal Jimmie Ericsson, Henrik Tallinder je podvojil švedsko prednost, končni izid pa je postavil Jiři Hudler.

Gole dalo šest različnih ruskih hokejistov

V skupini, ki tekme igra v Helsinkih, so ZDA s 5 : 3 odpravile Avstrijo. Ta je po prvi tretjini vodila z 2 : 1, drugo pa so Američani dobili kar s 4 : 1 in odločili zmagovalca. Erik Johnson je zabil dvakrat za ZDA. Rusi so imeli malo dela z Latvijci, nasuli so jim pol ducata zadetkov. Po prvi tretjini je bilo še 1 : 0, v drugi pa so Rusi, gole je dalo šest različnih hokejistov, s tremi goli odločili zmagovalca.

Derbi skupine sta igrali Finska, ki se je v petek mučila z Nemci, in Slovaška, ki včeraj ni imela težkega dela s Francijo. Fince je v vodstvo popeljal Juhamatti Aaltonen, v uvodu zadnje tretjine pa je na 2 : 0 povišal Petri Kontiola, kar je bil tudi končni izid srečanja.

Izidi in lestvici svetovnega prvenstva elitne skupine v hokeju na Švedskem in Finskem: