EP

Španski rokometaši bronasti na Danskem

Objavljeno 26. januar 2014 17.57 | Posodobljeno 26. januar 2014 17.59 | Piše: STA, Mo. S.

V tekmi za tretje mesto so Španci premagali Hrvate z izidom 29 : 28.

HERNING – Španska moška rokometna reprezentanca je osvojila bronasto kolajno na evropskem prvenstvu na Danskem, potem ko je v današnji tekmi za tretje mesto premagala Hrvaško z 29 : 28 (16 : 13). Po izenačenem uvodu so si Španci v 19. minuti priigrali tri gole prednosti (11 : 8), najvišjo pa tik pred odhodom na polčas (16 : 12). Hrvati so v drugi polovici tekme vseskozi dihali za ovratnik španskim rokometašem, izenačujočega gola pa jim do konca tekme ni uspelo doseči.

Kot lani pri nas v košarki

Zanimivo je, da so že lani v Stožicah Španci na košarkarskem evropskem prvenstvu v tekmi za bron premagali Hrvate, vendar tedaj tako rekoč brez težav.

V španski izbrani vrsti sta bila najučinkovitejša Joan Canellas z osmimi in Julen Aguinagalde s sedmimi goli, Domagoj Duvnjak pa za Hrvaško prav tako z osmimi.

Za dvakratne svetovne prvake s Pirenejskega polotoka je to peta kolajna na evropskih prvenstvih, pred tem so drugo mesto osvojili v Španiji leta 1996, Italiji leta 1998 in Švici leta 2006, tretji pa so bili na Hrvaškem leta 2000.