V KATARJU

Slovenski rokometaši v osmini finala z Makedonci

Objavljeno 23. januar 2015 19.47 | Posodobljeno 23. januar 2015 19.49 | Piše: STA, Mo. S.

Slovensko-makedonski obračun bo v nedeljo v dvorani Al Sadd.

DOHA – Slovenska moška rokometna reprezentanca se bo v osmini finala svetovnega prvenstva v Dohi pomerila z Makedonijo, ki je v današnji odločilni tekmi za drugo mesto v skupini B ugnala Avstrijo s 36 : 31 (16 : 16). Slovensko-makedonski obračun bo v nedeljo, 25. januarja, v dvorani Al Sadd.

Slovenska izbrana vrsta je v prvem delu sklepnega turnirja osvojila tretje mesto. Na petih tekmah je premagala Čile s 36 : 23, Belorusijo s 34 : 29 in Brazilijo s 35 : 32, izgubila pa proti Katarju z 29 : 31 in Španiji s 26 : 30.

V skupini B je prvo mesto s stoodstotnim izkupičkom osvojila Hrvaška, v današnji odločilni tekmi za drugo mesto pa je Makedonija ukanila našo severno sosedo. Makedonski izbranci nekdanjega trenerja velenjskega Gorenja Ivice Obrvana, za katere nastopa tudi nekdanji slovenski reprezentant Renato Vugrinec, so v skupinskem delu premagali Tunizijo s 33 : 25, Iran s 33 : 31, Bosno in Hercegovino s 25 : 22 in Avstrijo s 36 : 31, praznih rok pa ostali v dvoboju s Hrvaško, ko je izgubila s 26 : 29.

Slovenija se je na velikem tekmovanju z Makedonijo nazadnje pomerila na evropskem prvenstvu v Srbiji leta 2012, ko je v tekmi za končno peto mesto v Beogradu izgubila s 27 : 28.