Slovenski rokometaši premagali aktualne olimpijske in evropske prvake

Objavljeno 04. april 2014 23.18 | Posodobljeno 04. april 2014 23.18 | Piše: STA, Mo. S.

Francoze so premagali z izidom 27 : 26.

Selektor slovenske rokometne reprezentance Boris Denić.

AALBORG – Slovenska moška rokometna reprezentanca je v današnjem 2. krogu zlate lige v danskem Aalborgu premagala Francijo s 27 : 26 (14 : 13).

Zdesetkana slovenska izbrana vrsta je po izenačenem uvodu zagospodarila v drugi polovici prvega polčasa in si nekajkrat priigrala tri gole prednosti (10 : 7, 13 : 10, 14 : 11), v končnici prvega dela pa nekoliko popustila in na odmor odšla z golom prednosti (14 : 13).

Slovenija je v četrtek izgubila proti Danski s 25 : 31, v nedeljo, 6. aprila, pa se bo v Aarhusu pomerila z Norveško.

Začetek drugega polčasa je pripadel aktualnim evropskim in olimpijskim prvakom. Galski petelini so v 40. minuti izbrancem selektorja Borisa Deniča ušli na tri gole (17 : 20), a zadrega njegovih varovancev je bila kratkotrajna, Slovenci so štiri minute kasneje tekmo postavili v začetno izhodišče (21 : 21), nekaj minut kasneje pa povišali na 23 : 21.

V izjemno razburljivi končnici – izid je bil na tekmi kar 13-krat izenačen – so Slovenci povišali na 27 : 25, prednost pa zadržali do konca negotovega dvoboja.

Najbolj razpoloženi

V slovenski izbrani vrsti je bil najbolj razpoložen Simon Razgor z osmimi goli, od tega je štiri dosegel s sedemmetrovkami. Za Slovenijo je pet golov dosegel Jure Dolenec, po tri Sebastian Skube in Jure Natek, Mario Šoštarič in Dean Bombač po dva ter David Špiler, Matej Gaber, Miha Žvižej in Marko Bezjak po enega. V francoski reprezentanci je bil najbolj razpoložen Guillaume Joli s petimi zadetki.